REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 21 d. 16:20

Verslo sektoriui pristatyti planuojamų statyti karinių miestelių pirkimo dokumentai

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


68667

Pirmadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) surengė jau antras viešąsias konsultacijas, kuriose suinteresuotiems verslo sektoriaus atstovams pristatė pirkimo dokumentus, susijusius su planais per kelerius metus pastatyti karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Šiems projektams vykdyti bus pasitelkta viešojo ir privataus sektorių partnerystė.

„Mums tai unikalus momentas, nes tokių darbų dar nesame vykdę. Tai didžiausias projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, todėl norime jį sėkmingai įgyvendinti ir iki 2023 metų turėti naują Lietuvos kariuomenės pajėgumą. Ruošdamiesi tam mes konsultuojamės su šios srities Lietuvos ir užsienio šalių ekspertais, džiaugiamės bendradarbiavimu su patirties šioje srityje turinčia VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra, kitomis institucijomis“, - pradėdamas renginį sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Pasako viceministro, šių konsultacijų tikslas - ne tik pristatyti potencialiems dalyviams pirkimo dokumentus, bet ir iš pačių dalyvių išgirsti jiems aktualius klausimus, įžvalgas ir nuogąstavimus, problemiškas sritis.

Pagal KAM pranešimą, renginyje gausiai dalyvavusiems investuotojams, stambių statybos įmonių, bankų, ambasadų atstovams Krašto apsaugos ministerijos ekspertai pristatė investuotojų atrankos procedūrą, jos etapus, paaiškino, kokie numatyti minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai. Taip pat supažindino su išankstinės atrankos kriterijais, pasiūlymų vertinimo kriterijais, pagrindiniais techninius projektų įgyvendinimo niuansais.

Pagal gautus atsiliepimus Krašto apsaugos ministerijos Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto vadovai ketina patikslinti pirkimo dokumentus. „Patikslinsime ir suformuluosime pirkimo dokumentų reikalavimus taip, kad potencialiems dalyviams kiltų kuo mažiau klausimų“, - sakė vienas iš projekto vadovų Aurimas Banys.

Vieną pirkimą visiems trims objektams Krašto apsaugos ministerija planuoja paskelbti jau šių metų vasarį, o sutartis su investuotoju arba investuotojais pasirašyti 2020 m. pabaigoje.

Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 m. laikotarpiui iki 2035 metų - iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dvejus su puse metų bei maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis būtų numatytas infrastruktūros priežiūrai.

VPSP projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas turės investuoti nuosavas lėšas į valstybei sukuriamą ir karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, prisiimdamas statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.

Sprendimas plėtoti naują karinę infrastruktūrą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu buvo priimtas, atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu plėtoti kelis didelės apimties projektus, bet ir į didelių investicijų poreikį krašto apsaugos sistemoje artimiausius 2-3 metus.

Naujos karinės infrastruktūros plėtojimas yra įgyvendinamas vykdant Vyriausybės programos krašto apsaugos sistemos prioritetinius darbus, kuriais siekiama įgyvendinti Lietuvos kariuomenės plėtrą - didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą plečiamų Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui.

Tai jau antrosios viešosios konsultacijos, kurias Krašto apsaugos ministerija rengia, siekdama išsamiai supažindinti suinteresuotus investuotojus ir statytojus su strateginiais krašto apsaugos sistemos projektais. Pirmosios buvo surengtos praėjusių metų spalį.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA