REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Rugpjūčio 27 d. 10:00

Verslo paskola: ką daryti, jei paraiška buvo atmesta?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


143426

Norint pradėti verslą, reikia intensyviai taupyti, o tai nelengva ir ilgokai užtrunka. Dar sudėtingiau, kai jau veikiančiam verslui staiga prireikia pasiskolinti: verslo paskolas, ypač mažoms įmonėms, teikia tik nedidelė dalis kreditorių, o nesugebėjimas pasiekti finansinio lankstumo prilyginamas pralaimėjimui aršioje konkurencinėje kovoje.

Tačiau viskas – ne taip komplikuota, kaip galėtų atrodyti. Jei verslo paskola atrodo nepasiekiama, nereikia nuleisti rankų. Atvirkščiai – neigiamas kreditorių atsakymas gali atnešti naudos ir padėti patobulinti įmonės veiklos procesus.

Banko paskola verslui: pasigilinkite, kodėl paraiška buvo atmesta

Banko paskola verslui – viena patraukliausių alternatyvų bet kokio dydžio įmonėms. Tačiau nemaža dalis paraiškų nepatenkinamos. Vidutiniškai atmetama maždaug 1 iš 3 paskolų, o mažų įmonių segmente verslo paskola suteikiama vos 4 iš 10 paraiškų teikėjų. 

Todėl negavus paskolos, jei tik įmanoma, reikėtų domėtis, dėl kokių priežasčių kreditorius nesuteikė paskolos. Tiesa, vadovaujantis Lietuvos banko pateiktais duomenimis, 52 proc. atvejų kredito įstaigos nemotyvavo savo sprendimo, o 35 proc. kreditorių paraiškas atmetė dėl prastos įmonės finansinės būklės. 19 proc. kreditorių minėjo rizikingą bendrą ekonominę padėtį, o 13 proc. – per didelius esamus įmonės įsipareigojimus.

Žinodami, kodėl paraiška buvo atmesta ir negavote paskolos, galėsite bandyti pašalinti tuos trūkumus, dėl kurių nesulaukėte palankaus kredito įstaigos atsakymo. Vėliau, kai būste labiau užtikrinti savo galimybėmis, galėsite paraišką užpildyti iš naujo.

Taigi verta panagrinėti priežastis, kodėl kreditoriai atsisako suteikti paskolą.

Paieškokite alternatyvių finansavimo šaltinių

Jei jau kreipėtės į daugybę kreditorių, tačiau paskolos gauti taip ir nepavyko, o lėšų žūtbūt reikia, galite kreiptis į alternatyvius finansuotojus ar prašyti investuoti į jūsų paskolą sutelktinio finansavimo platformose.

Jose paskolą gausite gana nesunkiai, tik teks mokėti didesnes palūkanas, nei prašant paskolos iš kitų kreditorių.

Tie verslai, kurių paskolų paraiškos buvo atmestos, ir nori rinktis kitus paskolų teikėjus (kad ir tarpusavio skolinimo platformas), turi suprasti, kad tokio tipo investuotojai už galimybę pasiskolinti taiko dideles palūkanas, o verslai savo ruožtu patiria neproporcingai dideles išlaidas. Pavyzdžiui, metinės palūkanos gali siekti net iki keliolikos procentų. Todėl jei nepasversite išlaidų, savo verslą galite nugramzdinti į dar didesnę finansinę krizę.

Ieškokite „aukso viduriuko“ tarp tradicinių bankų ir tarpusavio skolinimo platformų. Pavyzdžiui, patikimi alternatyvieji finansuotojai, tarp kurių – ir Europos centinio banko licenciją gavusi finansinių paslaugų bendrovė „PayRay“, ne tik mažiau dėmesio skiria vertindami įvairius įmonių duomenis, kredito reitingą, bet ir taiko lankstesnes sąlygas bei mažesnes palūkanų normas. Todėl su alternatyviaisiais finansuotojais verslo paskola prieinama augančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms.

adobestock-329597897.jpeg

Padidinkite grynųjų pinigų srautus

Viena svarbiausių tiesų, kurią turi įsidėmėti kiekvieno verslo, o ypač smulkiojo ir vidutinio, savininkai: siekiant sėkmingo grynųjų cirkuliavimo, reikėtų naudotis faktoringo paslauga, padedančia verslui nepristigti apyvartinių lėšų.

Kokių priemonių dar galima imtis?

Sumažinkite visas skolas. Kreditoriai jūsų paraišką vertins nepalankiai ir tikrai nenorės suteikti verslo paskolos, jei iš gautų lėšų padengsite kitų investuotojų skolas. Pats metas išmokti ne tik tinkamai valdyti finansus, bet dar ir padidinti verslo grynųjų pinigų srautus. Tai svarbus ilgalaikės ekonominės sėkmės garantas, leidžiantis išlikti konkurencingoje rinkoje.

Paieškokite būdų verslo išlaidoms optimizuoti. Galbūt naudojate pasenusias ir nebeefektyvias technologijas? O gal reikia apkarpyti darbuotojų skaičių? Net jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pinigų srautai įmonėje tinkamai subalansuoti, reikėtų atlikti analizę: tikrai rasite spragų ir būdų išlaidoms optimizuoti.

Taigi žinodami, kodėl paraiška buvo atmesta, paieškoję patikimų investuotojų ir padidinę grynųjų srautus kitą kartą tikrai gausite paskolą.

 

 

 

 

 

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA