Angle down Atgal

Verslo atstovai Kinijos sprendimo dėl vizų nesureikšmina

Lietuvos verslininkai nesureikšmina Kinijos sprendimo stabdyti vizų išdavimą Lietuvoje. Jų teigimu, pastaruoju metu kelionės į Kiniją nėra dažnos, be to, esant poreikiui vizas galima išsiimti kitose šalyse esančiose Kinijos ambasadose.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus teigimu, Kinijos sprendimas neprisideda prie šalių santykių vystymosi ir verslui nuo to nėra geriau, tačiau didelių problemų dėl to taip pat nekyla. 

„Aišku, kad nieko iš to gero nėra, bet labai didelių problemų irgi nematau. Jeigu visgi reikės vykti į Kiniją, tai teks važiuoti vizų į gretimas šalis – Lenkiją ar Latviją“, – BNS sakė V. Janulevičius.

Pasak pramonininkų vadovo, iki pandemijos ir tarpvalstybiniai vizitai, ir verslo kontaktai su Kinija buvo gerokai intensyvesni, tačiau šiuo metu kelionės į šią šalį vien dėl COVID-19 apribojimų yra labai apsunkintos.

„Vykti ten (į Kiniją – BNS) šiuo metu ir taip yra labai sudėtinga, nes reikia labai ilgam izoliuotis, nepaisant visų paskiepijimų, sertifikatų ir testų, todėl šiai dienai tie vizitai dėl kovido yra sukaustyti, beje, iš abiejų (Lietuvos ir Kinijos – BNS) pusių“, – aiškino V. Janulevičius.

„Aš pats paskutinį kartą Kinijoje buvau 2019 metais“, – pridūrė jis.

Pasak „Norfos” įmonių grupės savininko Dainiaus Dundulio, Kinijos sprendimas dėl vizų įtakos jo atstovaujamam verslui neturi, nes jau dvejus metus įmonės darbuotojai dėl pandemijos į Kinijos nevyksta.

„Iki pandemijos tikrai dažnai važinėdavome į Kiniją – per metus mažiausiai 10 žmonių vykdavo į įvairias parodas, o nuo 2019 metų rudens ten nebevykstame. Tai šiuo metu mums tas dalykas (vizų išdavimo sustabdymas – BNS) nelabai aktualus, bet kai baigsis pandemija poreikis tikrai atsiras“, – sakė D. Dundulis.

Anot „Norfos” įmonių grupės savininko, dėl Lietuvos ir Kinijos diplomatinio konflikto bendrovė jau praranda tiekėjus.  

„Šiandien jau yra Kinijos tiekėjų, kurie mus pradeda stabdyti – pavyzdžiui, paprašė visus pinigus sumokėti avansu, o tai yra didelis pavojus, nes su Kinija taip nedirbama, taip gali iš viso nieko negauti. Aišku mes tų tiekėjų turime labai daug, bet tendencijos nėra geros“, – teigė  D. Dundulis.  

Kelionių organizatoriaus „Baltic Clipper“ vadovas Egidijus Vaišvilas sako, kad didelės įtakos kelionių verslui Kinijos sprendimas neturės, be to, pastaruoju metu ir keliaujančių į šią šalį nėra daug.

„Šiuo metu paklausa į Kiniją nėra didelė, todėl didelės įtakos trumpalaikėje perspektyvoje tai neturės. O ateičiai žiūrėsime, kokios galimybės yra kitose šalyse esančiose Kinijos ambasadose užsakyti savo klientams vizas“, – BNS sakė E. Vaišvilas.

„Kitose ambasadose būtų galima, tik ieškome, kur tai būtų paprastesnė ir lankstesnė procedūra“, – pridūrė jis.

Pasak E. Vaišvilo, kelionių agentūroms nuostolio tai nesukels, tačiau bus papildomų nepatogumų klientams gaunant vizas – tai užtruks ilgiau, gali kainuoti brangiau.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite