Angle down Atgal

Vers­li­nin­kas tau­po – šiau­lietė šąla?

Į „Etap­lius“ re­dak­ciją kreipė­si Spin­du­lio g. esan­čio dau­gia­bu­čio gy­ven­to­ja. Mo­te­ris skundė­si, kad na­muo­se grin­dys to­kios šal­tos, jog ten­ka šil­dy­ti pa­ta­lynę ir ant grindų ties­ti avi­kai­lio ki­limė­lius.

Bute radiatorių sekcijų sumažėjo kone perpus

Trijų kambarių bute antrajame aukšte gyvenanti moteris prisipažįsta, kad šaltuoju metų laiku kaimynės ją aplanko nenoriai – svečiuose šąla kojos. O ji pati nuo šalčio pabėgti niekur negali. Po moters butu yra komercinės patalpos, kurios, anot jos, šiuo metu šildomos nereguliariai, tad šaltis smelkiasi pro grindis.

„Mano bute temperatūra normali, viršuje, prie lubų, būna ir dvidešimt, ir daugiau laipsnių. Bet iš apačios – šalčio srovės. Jeigu paluby vaikščiočiau, nesiskųsčiau. O dabar tenka sėdėti apsimuturiavus, avikailiai po kojomis patiesti. Kadangi patalynė dedama į lovą, turiu prieš miegą ją išsiimti ir šildyti elektriniu šildytuvu. Turiu inkstų nepakankamumą, viskas beveik prie dializės eina ir tas šaltis sveikatos tikrai neprideda“, – pasakoja šiaulietė.

Anot moters, po jos butu esančios komercinės patalpos yra atjungtos nuo centrinio šildymo, jose įrengti elektriniai radiatoriai. Prieš kurį laiką patalpas nuomojosi įmonė, kurios darbuotojos, žinodamos šiaulietės problemą, o ir pačios nenorėdamos šalti, naktimis palikdavo įjungtus radiatorius. Vis tik įmonė, pasak moters, išsikėlė, tad ir radiatoriai dabar įjungiami tik valandai kitai.

Dar viena situaciją sunkinanti aplinkybė – prieš kelerius metus visame daugiabutyje buvo sumažintas radiatorių sekcijų skaičius. Šiaulietė sako, kad konkrečiai jos bute radiatorių sekcijų sumažėjo kone perpus.

Temperatūros matavimus atliks tik po karantino

AB „Šiaulių energija“ atstovė žiniasklaidai Marina Visockienė patvirtino, kad šiuo metu Spindulio g. 8 pirmojo aukšto patalpos iš bendrovės centralizuotos šildymo sistemos nėra šildomos. Tiesa, ji pažymėjo, kad, vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas“, gyvenamųjų patalpų temperatūrų skirtumas 0,1 m ir 1,1 m aukštyje nuo grindų gali būti ne daugiau kaip 3 °C.

2009 m. spalio 27 d. termovizoriumi buvo patikrinta vieno iš Spindulio g. 8 antrajame aukšte esančių butų grindų temperatūra. Ji buvo 19,2+20 °C. Buto oro temperatūra 1,1 m aukštyje siekė 20,5+21 °C ir tai atitiko normos reikalavimus. Šių metų spalį AB „Šiaulių energija“ gavo šiaulietės skundą dėl nepakankamo jos buto šildymo. Kitą dieną bendrovės darbuotojai patikrino gyvenamojo namo Spindulio g. 8 šilumos punkto parametrus bei iš šio punkto tiekiamą šilumnešio temperatūrą į šildymo sistemą.

„Kadangi gyventoja skundėsi, kad bute šalta, o dėl plintančios koronaviruso pandemijos, saugodami save ir gyventoją, bendrovės darbuotojai negalėjo atlikti minėto buto temperatūros matavimų, pastato šilumos punkte ekonominis režimas buvo pakeistas į komfortinį režimą. Apgailestaujame, kad šiuo metu, esant karantinui, dėl plintančios koronaviruso pandemijos negalime atlikti minėto buto oro temperatūros bei atitvarų matavimų termovizoriumi. Tai padarysime, pasibaigus visuotiniam karantinui ir atslūgus koronaviruso pandemijai“, – teigia M. Visockienė.

Anot jos, radiatorių sekcijos name buvo panaikintos po 2011 m. vykusio bendraturčių susirinkimo, kurio metu nutarta inventorizuoti namo šildymo sistemą bei butuose esančius šildymo prietaisus. Prašymą atlikti pastato Spindulio g. 8, Šiauliuose, radiatorių patikrą / auditą bendrovei pateikė UAB „Mūsų butas“ (toliau – administratorius). Bendrovė, atlikus šildymo prietaisų inventorizaciją / auditą, nustatė perteklinį, neatitinkantį projekte numatytų radiatorių kiekį ir informavo administratorių, kuris įpareigojo gyventojus nuimti perteklinius radiatorius.

Verslininkas: galime padidinti

„Etaplius“ pavyko pakalbinti verslininką, kuriam priklauso Spindulio g. esančios komercinės patalpos. Vyras teigė, kad problema jam žinoma, mat daugiabučio gyventoja dėl šalčio skundžiasi ne pirmą kartą.

„Patalpos yra kažkiek šildomos, jose sudėti elektriniai radiatoriai, langai su paketais, apačioje, po patalpomis, yra šiluminis mazgas. Čia iš dalies kovidinė situacija. Jeigu būtų nuomininkai, būtų kitaip. Bet ir jie savaitgaliais užsukdavo radiatorius ir nieko, buvo ramu. Galbūt ji mato, kad nėra nuomininkų, ir atsiranda baimė, jog nešildome. Bet šildome – galime parodyti sąskaitas už elektrą. Galime padidinti tą šildymą, jeigu labai reikia. Tik ar tai padės? Namas senas, nerenovuotas, yra butų su mediniais langais“, – abejojo verslininkas, tačiau pažadėjo pabandyti rasti kompromisą su šąlančia kaimyne.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite