Angle down Atgal

Verslininkams ir bendruomenėms, patyrusiems nuostolių dėl COVID-19, paskirtos pirmosios kompensacijos

„Siekiame  padėti kuo didesniam būriui savo krašto verslo žmonių. Suprantame, kad karantino metas nuostolių padarė visiems – ir dideles įmones turintiems, ir vykdantiems verslą pagal individualias pažymas. Tačiau prašymų dėl kompensacijų skyrimo kol kas sulaukėme nedaug. Verslininkai – užimti žmonės, ko gero, dar ne visus pasiekė žinia apie savivaldybės siūlomą paramą“, – sako rajono savivaldybės administracijos direktorė  Ilona  Šaparauskienė.

Ji priminė, kad prašymus verslininkai gali  teikti nuolat, bet ne vėliau kaip iki lapkričio 15 d.  Kai prašoma atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio – ne vėliau kaip iki 2021 vasario 15 d.

Dešimties pirmųjų verslo įmonių, individualią veiklą vykdančių asmenų ir rajono bendruomenių prašymus skirti finansinę paramą dėl COVID-19 ligos poveikio jų veiklai rajono savivaldybės administracijos direktorės Ilonos Šaparauskienės įsakymu sudaryta komisija jau išnagrinėjo.

Atsižvelgdama į prašymuose išdėstytus argumentus ir pateiktus dokumentus, komisija  verslininkams skyrė beveik 1,5 tūkst. eurų paramą išsaugotoms darbo vietoms karantino laikotarpiu dalinai kompensuoti, o  3 rajono bendruomenėms – beveik 200 eurų komunalinių paslaugų teikimo išlaidoms karantino laikotarpiu kompensuoti. Prašymus nagrinėjančios komisijos pirmininkė, Strateginio planavimo ir investicinių projektų skyriaus vedėja Andrė Zenevičienė sako, jog, deja, komisija negalinti patenkinti visų prašymų, nes juos teikiantys verslininkai kartais būna neįsigilinę į paramos teikimo nuostatas  ir skirti kompensacijas nėra  galimybės, nes   netenkinami visi kriterijai, nustatyti savivaldybės teisės aktuose.  Lazdijų rajono savivaldybė džiaugiasi galėdama padėti vietos verslui ir bendruomenėms atsigauti po sudėtingo karantino laikotarpio ir sėkmingai vykdyti veiklą pasikeitusioje po pasaulinės pandemijos aplinkoje. Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistai visuomet yra pasirengę suteikti konsultacijas ir atsakyti į kylančius klausimus.

Daugiau informacijos apie finansinės paramos teikimą verslo subjektams ir bendruomenėms, nukentėjus nuo COVID-19 ligos sukeltų padarinių, taip pat galite rasti čia: https://lazdijai.lt/gyventojams/naujienos/7/verslininkai-patyre-nuostoliu-del-covid-19-jau-gali-teikti-paraiskas-finansinei-paramai-gauti:255

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite