Angle down Atgal

Verslininkai kviečiami konsultuotis: pasaulinio lygio ekspertas viešės Šiauliuose

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimu į Šiaulius atvyksta apribojimų teorijos (TOC) ekspertas Mickey Granot. Vasario 28 d. pasinaudoti galimybe konsultuotis su pasaulinio lygio ekspertu, kviečiami Šiaulių ir Telšių regionų įmonių vadovai. Rūmai, pasitelkdami šiuolaikines vadybos, technologijų ir žmogiškąsias kompetencijas, suburia verslo bendruomenę įvairioms veikloms, siūlo iniciatyvas. Tai padeda įmonėms vystyti savo veiklą ir augti.

Pasaulinio lygio ekspertas: imunizuokite savo įmonės ateitį

Šiauliuose viešės pasaulinio lygio verslo valdymo ekspertas, ilgus metus buvęs Dr. Eli Goldrat dešinioji ranka - Mickey Granot, kuris vasario 28 dieną ves seminarą „Imunizuokite savo įmonės ateitį“. Mikey Granot turi didesnę nei 33 metų verslo valdymo konsultavimo patirtį pasauliniame lygmenyje. Jis žinomas, kaip Apribojimų teorijos (angl. theory of constraints TOC ) ekspertas, daugelį metų dirbęs su verslo vadybos guru, knygos “The Goal” (“Tikslas”) autoriumi Dr. Eli Goldrat. Apribojimų teorija remiasi principu, jog bet kokia grandinė yra stipri tiek, kiek stipri jos silpniausia grandis. Kiekvienoje įmonėje yra apribojimų, kliudančių efektyviau siekti pelno ar kitų tikslų – todėl svarbu deramai juos šalinti arba užtikrinti, kad jie nenaudotų reikalingų išteklių. Tai gali atrodyti savaime suprantama, tačiau surasti, kas iš tiesų kliudo, nėra lengva. Tarp Mickey Granot klientų – garsiausios pasaulio įmonės, tokios kaip „Nike“, „Boeing“, „Walmart“, „Delta Airlines“ ir daugelis kitų. Būtent vystoma apribojimų teorija padėjo „Adidas“ ir kitoms pasaulio įmonėms ženkliai pagerinti savo veiklą. Siekiant suprasti, kas yra įmonės įmunizacija Mickey Granot sutiko atsakyti į kelis klausimus.

Kaip suprasti imunizaciją versle?

Mickey Granot: Žmonės turi savybę nekreipti dėmesio į tai, kad esame mirtingi. Dažniausiai gyvename taip, tarsi niekada nieko blogo negali atsitikti su mumis. Toks požiūris leidžia mums kokybiškai gyventi savo gyvenimą nesutelkiant dėmesio į tai, ko negalime pakeisti. Tačiau tai ne tik kokybė, bet ir trūkumas, kuris verčia ignoruoti signalus, rodančius, kad artėjame prie to galo greičiau, nei būtume tikėjęsi. Kai pradedame reaguoti į šiuos signalus, reikalinga intervencija yra radikali ir gali būti nebe efektyvi. Verslo pasaulyje ir ne kitaip. Mes vykdome savo verslą taip, tarsi jis egzistuotų amžinai ir tarsi negalėtų būti bankroto. Verslas kaip ir žmogaus kūnas yra veikiamas iš išorės kylančių veiksnių, kurie silpnina mūsų verslo imunizacijos sistemą ir dėl to jis silpnėja. Šios „atakos“ yra kitų subjektų (pvz., įstatymų pokyčių, konkurentų, tiekėjų, klientų, ir kt.) priimtų sprendimų ir veiksmų, turinčių reikšmingą poveikį verslui, rezultatas. Kiekviena tokia ataka daro įtaką verslo imuniteto sistemai, kartais teigiamai, o kitu metu - neigiamai. Galiausiai verslo sugebėjimas pasinaudoti teigiamu poveikiu ir absorbuoti neigiamąjį priklauso nuo to, ar gerai yra imunizuotas verslas. Į savo verslą turime “įšvirkšti” mechanizmus, kurie apsaugotų verslą. Teigė Mickey Granot.

Kokie požymiai rodo, kad verslas nėra toks stiprus?

Mickey Granot: Kaip mes įvertintume savo verslo imunitetą? Ogi tam yra trys rodikliai:

  1. Aukščiausio lygio verslo augimo sparta - jei jūsų verslo augimo tempas yra lygus ar mažesnis už jūsų rinkos vidurkį (nuolat, o ne ketvirtadalį per vienerius metus), jūsų verslo imunitetas yra silpnas.
  2. Verslo pelningumas - jei jūsų verslo pelningumas (grynasis pelnas padalytas iš pardavimų) yra lygus arba mažesnis už rinkos vidurkį (nuolat), jūsų verslo imunitetas yra silpnas.
  3. Laisvi grynieji pinigai - jei jūsų laisvi grynieji pinigai yra mažesni nei 6 mėnesių veiklos išlaidos, jūsų imunitetas versle yra silpnas.

Ir jei visi minėti dalykai egzistuoja kartu, jūsų verslas yra trapus ir jo išgyvenimui kyla didelis pavojus. Nepaisyti to, panašiai kaip ignoruoti tai, kad jūsų baltųjų kraujo kūnelių skaičius yra ypač mažas. Kai visi trys signalai rodo silpną imunitetą, turite skubiai imunizuoti savo įmonės ateitį.

Vyksiančiame seminare bus pateikiami pasiūlymai, kuriais Šiaulių verslininkai galėtų vadovautis, siekdami įmonėse įgyvendinti proveržio strategijas ir imunizuoti savo įmonės ateitį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite