Angle down Atgal

Verslą kaime pradės pasinaudodami parama

Nuo lapkričio 4 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) buvo pradėtos rinkti paraiškos verslui kaimo vietovėse pradėti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ (kai verslo planui įgyvendinti mokama išmoka). Šis paraiškų priėmimo etapas truks iki gruodžio 31 d.

Paraiškos – ir nuotoliniu būdu

Beje, pareiškėjai, ketinantys Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) teikti paraiškas pagal šią priemonę, turi galimybę teikti paraiškas ne tik NMA teritoriniams paramos administravimo padaliniams, bet ir elektroniniu būdu, naudojantis ŽŪMIS portalo interneto prieiga. Svarbu žinoti, kad KPP veiklos srities „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ (kai verslo planui įgyvendinti mokama išmoka) įgyvendinimo taisyklėse nustatyta, jog paraiškos, teikiamos kitais būdais, nei paminėta, pvz., paštu, per kurjerį, faksu arba elektroniniu paštu ir t. t., nebus registruojamos.

Kaip informavo NMA Komunikacijos skyriaus mentorė Donata Macevičienė, iki gruodžio 31 dienos buvo gauta 1 012 paraiškų iš naujokų verslininkų, pradedančių savo veiklą kaimo vietovėse. Pasak NMA atstovės, tai – beveik 2,5 karto daugiau, nei buvo tikėtasi. Bendra paraiškose prašoma paramos suma sudaro 17 187 456 Eur.

Veiklos rūšys – įvairios

Kaip sakė Žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Rutkauskaitė, šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 7 mln. Eur lėšų. Šiuo kvietimo etapu pareiškėjai gali tikėtis gauti 100 procentų išmoką, siekiančią iki 17 220 Eur. Anot pašnekovės, ši priemonė labai populiari tarp pradedančiųjų verslininkų kaimo vietovėse. „Visų priemonių praktika tokia, kad paskutinėmis teikimo dienomis pateikiama apie 80 proc. visų paraiškų, – kalbėjo specialistė. – Todėl tikimės, kad ši tendencija ir vėl kartosis.“ Informacijos apie šiemet populiariausias remiamas veiklos rūšis kol kas dar nėra, bet pernai, pasak D. Rutkauskaitės, populiarios buvo automobilių remonto, žemės ūkio paslaugos, maisto ir baldų gamyba, grožio salonų ir kitos įvairios veiklos.

Pašnekovė priminė, jog į paramą gali pretenduoti fiziniai asmenys bei naujai įsteigti privatūs juridiniai asmenys, tik yra kelios sąlygos. Tai yra šiuo paraiškų priėmimo etapu fiziniai asmenys bus tinkami pareiškėjai, jei nuo 2018 m. gegužės 4 d. iki 2019 m. gegužės 4 d. nėra vykdę ne žemės ūkio ekonominės veiklos arba per nurodytą laikotarpį ją vykdė mažiau kaip 30 kalendorinių dienų, neatsižvelgiant į tai, ar buvo gauta pajamų, ar ne. Privatūs juridiniai asmenys turi būti registruoti ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo dienos. Visi pareiškėjai turi atitikti labai mažos įmonės reikalavimus, būti savarankiški. Savarankiškumo reikalavimas ūkininkams nėra taikomas.

Užsakymo numeris. 87711

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite