REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2020 m. Birželio 18 d. 10:25

„Verdenės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo ekspedicijoje „Tauragnų žolynai“

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


135417

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru birželio 11-12 d. organizavo nacionalinę ekspediciją moksleiviams „Tauragnų žolynai“, dedikuotą žinomos mokslininkės Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečio paminėjimui.

Konkurso partneris – Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija. Seimas 2020 metus paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais ir šis konkursas įtrauktas į planuojamų renginių sąrašą. Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis retais ir saugomais augalais, vaistažolėmis naudojant šiuolaikines technologijas, taip pat pažinti Eugenijos Šimkūnaitės paveldą.

Į baigiamąjį renginį, Tauragnuose, praėjusios atrankos etapus, susirinko 8 komandos iš Lietuvos mokyklų. Tarp jų – ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos komanda, kurią sudarė 3 a klasės mokiniai: Livija Jatkevičiūtė, Liana Lovkytė, Miglė Petrylaitė, Vakarė Kulytė, Paulius Satkūnas, Artur Bugrov ir mokytoja Danguolė Savičienė.

Tauragnuose, kur gyveno ir dirbo Dr. Eugenija Šimkūnaitė, moksleiviai susipažino su Eugenijos Šimkūnaitės kūryba, rašytiniu palikimu (knygomis, straipsniais), pažino jos kūryboje minimus augalus natūralioje gamtoje. Komandos dalyvavo žolynų ralyje E. Šimkūnaitės pamėgtose vietose. Augalų ir vaistažolių pažinimui moksleiviai naudojo „iNaturalist“ programėlę, esančią išmaniuose telefonuose ir leidžiančią įkelti bei pažinti daugybę rūšių. Moksleivių komandos buvo apdovanotos diplomais ir prizais. Moksleiviai nakvojo palapinėse, vakarojo prie laužo, lankėsi Bitininkytės muziejuje Stripeikiuose.

Liana: „Man labiausiai patiko būti vakare prie laužo, kepti zefyrus ir gerti vaistažolių arbatą. Sunkiausia buvo šioje ekspedicijoje ieškoti augalų ir juos fotografuoti“.

Livija: „Man labiausiai patiko lankytis Bitininkystės muziejuje. Patiko fotografuoti augalus. Supratau, kaip sudėtinga mokslininkams per karštį ieškoti augalų, juos atpažinti, grupuoti. Įdomu buvo dirbti kartu su gamtininkais ir ieškoti retesnių augalų rūšių pievoje“.

Miglė: „Man labiausiai patiko, kai renginio pradžioje istorikė pasakojo apie nuskendusį slibiną Tauragno ežere. Labai patiko lankytis vyšnių sode, kuris pasodintas E. Šimkūnaitės atminimui. Iš mūsų komandos man pavyko surasti ir nufotografuoti daugiausiai augalų rūšių“.

Vakarė: „Džiaugiuosi, kad išmokau naudotis programėle „iNaturalist“. Dabar visą vasarą ją naudosiu ir tyrinėsiu augalus. Įdomu buvo tai, kad kiekviena komanda organizatorių buvo pavadinta Eugenijos Šimkūnaitės sukurtos arbatos žolių pavadinimais. Mūsų komanda buvo „Širdažolės“.

Paulius: „Mūsų komanda nufotografavo 36 skirtingus augalus. Labiausiai patiko maudytis giliausiame Lietuvos ežere Tauragne ir su draugais nemiegoti visą naktį“...

Artur: „Didžiausią įspūdį paliko vakaronė prie laužo ir maudynės ežere. Norėčiau dar kartą dalyvauti tokioje ekspedicijoje, nors ir sunku buvo fotografuoti bei atpažinti augalus“.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA