Angle down Atgal

Venesueloje naktį per protestus buvo nužudytas vienas jaunuolis

Venesueloje per protesto demonstraciją naktį buvo nušautas vienas 23-ejų metų vyras, pranešė antradienį prokuratūra; jis yra jau 25-oji auka šį mėnesį per politinės krizės sukeltus neramumus.

„Tas jaunuolis dalyvavo demonstracijoje šalies šiaurės vakaruose Laros valstijoje, kai patyręs šūvį į galvą, mirė vietoje“, – sakoma prokuratūros pranešime.

Pirmadienį per demonstrantų ir policijos susirėmimus žuvo trys žmonės; protestuojantieji reikalauja naujų rinkimų, kad būtų iš posto pašalintas prezidentas Nicolas Maduro (Nikolą Maduras) bendras žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 24, pranešė pareigūnai.

Dauguma demonstrantų mitingavo taikiai, bet tarp jų buvo kaukėtų žmonių, kurie apmėtė akmenimis policininkus ir susirėmė su jais, o šie atsakė ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis.

Teismai ir rinkimų komisija neleidžia nuversti N.Maduro iš šalies prezidento posto nuo 2016 metų sausio, kai įstatymų leidžiamąją valdžią perėmė opozicija.

Analitikai teigia, kad gatvės protestai dabar yra viena iš nedaugelio opozicijos turimų priemonių, galinčių lemti pokyčius.

Spaudimas prezidentui didėja nuo 2014 metų, krintančioms naftos kainoms nusmukdžius kažkada klestėjusią Venesuelos ekonomiką.

Opozicija puola N.Madurą, kad būtent jis dėl to kaltas, o N.Maduro sako, kad krizę sukėlė susimokę JAV remiami kapitalistai.

BNS informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite