Angle down Atgal

Europos paveldo dienose – dėmesys restauruotiems Venclauskių namams

2021 m. rugsėjo 21 d., antradienį, 17 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks Europos paveldo dienoms skirtas renginys, kurio metu bus apžvelgta Venclauskių namų architektūra ir interjeras, pristatyti restauravimo darbai.

2019 m. buvo baigti vieno iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių, nekilnojamo kultūros paveldo objekto – Venclauskių namų (u. k. 2255) – restauravimo darbai. Šiuo metu pastate baigiama įrengti XX a. I pusės Šiaulių miesto ir Venclauskių šeimos istoriją atspindinti muziejinė ekspozicija.

Renginio metu doc. dr. Lina Preišegalavičienė skaitys pranešimą „Venclauskių namo Šiauliuose (Vytauto g. 89) architektūros ir interjero dizaino apžvalga“, kuris atskleis Venclauskių namų reikšmę tarpukario Lietuvos pastatų architektūros ir interjero kontekste. Taip pat bus pristatyti 2018–2019 m. atlikti Venclauskių namų restauravimo darbai.

Savo pirminę išvaizdą atgavę Venclauskių namai akį traukia ne tik lauko fasadu, bet ir ryškiaspalviu, netradiciniu pastato vidaus interjeru. Norima lankytojus supažindinti ne tik su galutiniu interjerų atkūrimo rezultatu, bet ir su restauravimo procesu, todėl Europos paveldo dienų metu rengiamas susitikimas su pastato restauravimo darbą atlikusia restauratorių komanda. Jie pristatys savo nuveiktus darbus – papasakos, kokia pastato būklė buvo prieš restauravimą, kaip atrodė restauravimo procesas, kokie laukė iššūkiai ir kokių rezultatų pasiekta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite