Angle down Atgal

Vėl sulaikyti Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius irakiečius gabenę užsieniečiai

VSAT ir policijos pareigūnai pirmadienį sulaikė Turkijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos piliečius, kurie neteisėtai gabeno 11 irakiečių. Šie migrantai yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje, iš kurios neturėjo teisės išvykti. Savaitgalį Lietuvoje taip pat buvo sulaikyta 13 tokių iš Latvijos pasišalinusių ir į Vakarų Europą siekusių patekti prieglobsčio prašytojų irakiečių.

Pirmadienio pavakarę Kelių policijos pareigūnai į VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardą pristatė automobilį „Ford Mondeo“ vokiškais numeriais ir jo vairuotoją Turkijos pilietį. Jis turi leidimą gyventi Lietuvoje. Užsienietis buvo sulaikytas Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė–Suvalkai, kai į Lenkiją bandė išvežti 4 asmenis. Pasieniečiai išsiaiškino, kad tai yra Irako piliečiai, neteisėtai pasišalinę iš Užsieniečių registracijos centro Latvijoje. Jie šioje šalyje yra pasiprašę prieglobsčio. Kol nebuvo išnagrinėti prašymai, migrantai neturėjo teisės išvykti iš Latvijos.

Pasieniečiai Turkijos piliečiui pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Jis uždarytas į areštinę. Irakiečius planuojama grąžinti į Latviją.

Jau sutemus kelių policininkai toje pačioje Kalvarijos savivaldybės vietoje sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „VW Passat“ austriškais numeriais. Vairuotojas, Didžiosios Britanijos pilietis, vežė 3 irakiečius. Šie taip pat yra prieglobsčio Latvijoje prašytojai, neteisėtai pasišalinę iš šalies ir, manoma, bandę pasiekti Vakarų Europą. Ir šiuo atveju į areštinę uždarytam vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, o migrantai bus grąžinti Latvijai.

Pirmadienį vėlai vakare VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai Pasvalio rajono Škilinpamūšio kaimo ribose, kelyje Ryga–Panevėžys, sustabdė iš Latvijos ką tik įvažiavusį automobilį „Audi A4“ vokiškais numeriais. Jį vairavo Vokietijos pilietis. Jis gabeno 4 irakiečius. Šie irgi yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje, todėl į ją ir bus grąžinti. Vokietijos piliečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jis uždarytas į areštinę.

Savaitgalį pasieniečiai ir policininkai taip pat sulaikė 13 prieglobsčio Latvijoje pasiprašiusių Irako piliečių, neteisėtai palikusių šalį ir, įtariama, bandžiusių pasiekti Vakarų Europą.

Šeštadienio naktį Pasvalio rajone sulaikyti leidimą gyventi Lenkijoje turintis Azebaidžano pilietis bei Lenkijos pilietė. Jie automobiliais „Mercedes Benz S500“ rusiškais numeriais ir „Lexus“ lenkiškais numeriais gabeno 9 irakiečius.

Sekmadienį vakare Kalvarijos savivaldybėje įkliuvo „Opel Zafira“ lenkiškais numeriais vairavęs Gruzijos pilietis. Jis į Lenkiją gabeno 4 irakiečius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite