Angle down Atgal

Vėl skandalas – nušalinti 3 pareigūnai

Įvairios painios situacijos kalėjimų sistemoje – ne naujiena. Šį kartą „žaibas trenkė“ į Laisvės atėmimo vietų ligoninę, kuri prieš keletą metų iš sostinės buvo perkelta į Pravieniškes. Pradėtas tarnybinis patikrinimas, rugsėjo 11-ją laikinai nuo pareigų nušalinti Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktorius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas bei Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

Kaip praneša Kalėjimų departamentas, sudaryta komisija Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų (valstybės tarnautojų ir darbuotojų) galimiems tarnybiniams nusižengimams ištirti.

Pareigūnai nušalinti vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 45 str. nuostatomis, įvertinus galimus sisteminius ir šiurkščius pažeidimus. Laikinai šiai ligoninei vadovauti paskirta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkė Jurga Mickienė. „Tarnybinis patikrinimas pradėtas įtariant, kad Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnai galimai netinkamai atliko tarnybines pareigas, dėl to minėtoje įstaigoje nebuvo tinkamai užtikrintas darbo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė“, - rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

Rugsėjo 9 dieną Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įvykių Laisvės atėmimo vietų ligoninėje pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 dalį „Piktnaudžiavimas“, 229 str. „Tarnybos pareigų neatlikimas“, 260 str. 1 dalį „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Savo pranešime Kalėjimų departamentas konstatuoja, jog „bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai, į kiekvieną atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo ar kito darbo drausmės pažeidimo bus reaguojama principingai.“ Taip pat dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų veiksmų atliekamas dar vienas tarnybinis patikrinimas.

Tai įvyko po to, kai iš šios ligoninės pabėgo pavojingas nuteistasis. Trisdešimt aštuonerių Jevgenijus Sotnikovas į Laisvės atėmimo vietų ligoninę rugpjūčio 24-ąją buvo atvežtas iš Marijampolės pataisos namų, kur atlieka bausmę už nužudymą bei disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Jau po nepilnos savaitės – šešių dienų – nuteistasis pasivaikščiojimo kiemelyje metu ištrūko į laisvę atlupęs skardą sienoje, nors teritorija stebima tiek prižiūrėtojų, tiek techninėmis priemonėmis. J. Sotikovas už tyčinę žmogžudystę nuteistas dar 2008 metais Ispanijoje, po trejų metų perduotas Lietuvai.

Įkalinimo metu buvo pričiuptas dėl disponavimo narkotikais, bausmės laikas pailgėjo, į laisvę jis turėjo išeiti 2024-aisiais, tačiau dabar jo laukia bausmė už pabėgimą. Būtent pradėjus tyrimą dėl J. Sotikovo pabėgimo, išryškėjo ir daugiau Laisvės atėmimo vietų ligoninės problemų.

Parengta pagal Kalėjimų departamento inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite