Vėju pažymėtame Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate triumfavo favoritai

Klaipėda
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas

Sekmadienį Klaipėdoje finišavo tris dienas trukęs TOP SPORT atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Melnragės II paplūdimyje „Klaipėdos pliažo tinklinio klubo“ (KBC) įrengtose aikštelėje prasidėjusios pirmenybės dėl ekstremalių oro sąlygų buvo pabaigtos „Kar Kar“ poilsio parke.

Nors dalyviams ir organizatoriams teko kone per valandą pakeisti varžybų lokaciją, turnyras baigėsi sklandžiai, o pajėgiausios Lietuvos komandos atidavė visas jėgas kovodamos dėl apdovanojimų.

Kovas TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate pradėjo net 33 vyrų ir 25 moterų komandos.

Moterų turnyre Lietuvos čempionių titulą apgynė Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė (KBC). Jos be didesnio vargo nukeliavo iki pusfinalio, kur ir sulaukė rimčiausio pasipriešinimo. Kovoje dėl vietos finale jos tik po dramatiškos kovos 2-1 (21:16, 18:21, 18:16) palaužė iš Ispanijos atvykusių Marijos Karaliūtės ir Erikos Kliokmanaitės duetą.

Kitame pusfinalyje taip pat prie favoričių priskirtos Monika Paulikienė ir Urtė Andriukaitytė (Paplūdimio tinklinio akademija/„Auksma“) 2-0 (21:16, 22:20) palaužė Skalvės Križanauskaitės ir Arianos Rudkovskajos (Tinklinio mokymo centras) porą. Beje, ketvirtfinalyje M.Paulikienė su U. Andriukaityte 2-0 (23:21, 21:15) pranoko praėjusių metų vicečempiones Karolę Virbickaitę ir Vytenę Vitkauskaitę.

Intriguojančiame finale I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė gana užtikrintai 2-0 (21:13, 21:13) įrodė pranašumą prieš M.Paulikienę ir U.Andriukaitytę bei apgynė čempionių vardus.

„Emocijos nuostabios, nes pavyko apginti čempionių titulą. Esame be galo laimingos. Džiaugsmo tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, nes tapti čempionėmis neapsakomai gera. Ir nesvarbu, ar pirmą, ar antrą kartą. Tikiuosi, kad ir ne paskutinį“, - po varžybų džiaugėsi G.Grudzinskaitė.

Būtent ryžtas ir kovingumas leido pasiekti pergalę finale, įsitikinusi tinklininkė.

„Prieš finalą su Ieva pakalbėjome, kad norime džiaugtis kiekviena akimirka aikštelėje, kovoti ir išlikti komanda, būti kartu, kad ir kokia pabaiga bebūtų. Priešininkės buvo labai stiprios ir rimtos. Man visada yra sunku žaisti prieš Moniką ir Urtę, nes jos demonstruoja gražų, gerą ir technišką žaidimą. Mano nuomone, šįkart būtent mūsų ryžtingas nusiteikimas, nuoširdus palaikymas ir kovingumas iki pat galo atnešė pergalę, kurios labai norėjome“, - mintimis dalinosi G.Grudzinskaitė.

G.Grudzinskatė prisipažino, kad žaisti prie stipraus vėjo nebuvo lengva, todėl jai ne kartą teko semtis patarimų iš labiau patyrusios I.Dumbauskaitės.

„Antros dienos varžybos buvo perkeltos į parko aikšteles ir tas tikrai įsiminė, nes prie jūros vėjas įsisiautėjo ir situacija tapo nekontroliuojama, - sakė G.Grudzinskaitė. – Nuoširdžiai noriu padėkoti visiems, kurie mus palaikė. Mes toliau dirbsime ir sieksime savo tikslų“.

Bronzos medalius iškovojo S.Križanauskaitė ir A.Rudkovskaja, kurios mažajame finale 2-1 (19:21, 21:19, 15:12) įveikė M.Karaliūtę ir E.Kliokmanaitę.

Dramatiškas vyrų finalas

Gausiai susirinkę žiūrovai išvydo ir gražias bei intriguojančias vyrų kovas. Po dramatiško finalo čempionų titulą iškovojo Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius („Antivis“). Jie, žaisdami kartu, šalies čempionais tapo antrą kartą. Pirmą sykį jie triumfavo 2015 metais.

Vargo A Vasiljevas ir R.Juchnevičius turėjo jau pirmajame atkrintamųjų varžybų rate, kuriame tik po trijų setų kovos 2-1 (17:21, 21:16, 15:8) nugalėjo Artūrą Vincėlovičių ir Valentiną Lekavičių.

Ketvirtfinalyje būsimieji čempionai 2-0 (21:19, 21:18) pranoko Domantą Naruševičių ir Daumantą Katiną, o pusfinalyje 2-0 (21:19, 21:13) įveikė svečius iš Latvijos Kristapą Punculį ir Arnį Relinšą. Kitame pusfinalyje Arnas Rumševičius ir Patrikas Stankevičius (VDU) 2-1 (22:24, 21:18, 15:6) įrodė pranašumą prieš Gilbertą Kerpę ir Liną Petravičių.

Permainingame ir įtemptame finale R.Juchnevičius ir A.Vasiljevas 2-1 (14:21, 21:16, 15:12) įveikė A.Rumševičių bei P.Stankevičių ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

„Emocijų daug ir visos jos – tik geros. Kai tiek žiūrovų, tai, manau, negali būti blogų emocijų. Titulas tikrai labai svarbus, nes jis parodo, kas yra geriausia pora Lietuvoje“, - kalbėjo R.Juchnevičius.

Tinklininkas prisipažino, kad norėjosi, jog visas čempionatas būtų vykęs prie jūros, bet džiaugėsi, kad organizatoriai greitai išsprendė atsiradusias problemas.

„Sąlygos buvo geros. Labai patiko organizacija. Vėjas šiek tiek išlygino komandų jėgas ir gal buvo mažiau to gražaus tinklinio, bet užtat buvo daugiau įtemptų kovų. Žinoma, norėjosi viską užbaigti prie jūros, bet oro nesuvaldysime. Svarbiausia, jog buvo kur čempionatą pabaigti, o organizatoriai viską padarė greitai ir kokybiškai. Viskas baigėsi gerai ir tai svarbiausia“, - teigė R.Juchnevičius.

Bronzos medaliai atiteko G.Kerpei ir L.Petravičiui. Jie rungtynėse dėl 3 vietos 2-0 (21:16, 21:17) įveikė latvius K.Punculį ir A. Relinšą.

Sportininkai šiame čempionate taip pat rinko taškus Lietuvos paplūdimio tinklinio klubų įskaitai.