Angle down Atgal

Vasaros stovyklų organizatoriai: galiojantys reikalavimai didelių sunkumų nekelia

Vasaros metu pagreitį įgauna vaikų vasaros stovyklos. Nors nuo lapkričio mėnesio visoje Lietuvoje trukęs karantinas baigėsi birželio 30 dieną, kai kurios pandemijos valdymo priemonės išlieka. Vis dar galiojantys ribojimai turi įtakos ir neformalaus vaikų švietimo organizatoriams, nes uždarose erdvėse ir vaikų vasaros stovyklose be Galimybių paso vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 asmenų, o stovyklavietėse turi būti laikomasi saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.

Svarbiausia – skiepai ir testai

Aktualiausi saugumo reikalavimai stovyklose yra susiję su darbuotojų testavimu ir stovyklautojų grupių tvarka. Kauno rajone vykstančios vasaros poilsio stovyklos „Merkurijus“ atstovė sako, kad „svarbiausia yra darbuotojų skiepijimas arba testavimas prieš kiekvieną pamainą“. Skautų stovyklos „Skautai neskautams“ viršininkas teigia, kad šioje stovykloje svarbūs yra neigiami Covid-19 testai, pagal reikalavimus nesikeičiančios stovyklautojų grupės bei tekančio vandens įvedimas stovyklavietėje.

Reikalavimų laikymasis vyksta sklandžiai

Stovyklų organizatoriai teigia, kad reikalavimų laikytis pavyksta. Stovyklautojai atvykdami pateikia neigiamus Covid-19 testus, stovyklų vadovai taip pat yra testuojami, stovyklavietėse stengiamasi išlaikyti atstumus tarp dalyvių, palaikyti higieną, nuolat dezinfekuoti rankas ir paviršius bei vėdinti patalpas. Anot „Merkurijaus“ stovyklos atstovės, yra matuojama ir stovyklautojų temperatūra.

Reikalavimų laikymasis kainuoja

Esant saugumo reikalavimams atsiranda ir papildomo inventoriaus reikalavimai stovyklose. Kauno rajone vykstančioje stovykloje organizatoriai dalį pinigų išleidžia darbuotojų testavimui, dezinfekcijai, rankenų plėvelėms, inovaciniams termometrams. Anot gamtoje vykstančios vaikų stovyklos „Skautai neskautams“ organizatoriaus, maždaug penktadalis biudžeto atitenka tekančio vandens stovyklavietėje užtikrinimui.

Vasaros stovyklose norintys dalyvauti vaikai ir jaunuoliai turi pateikti neigiamus Covid-19 testus arba galiojančius Galimybių pasus, tačiau stovyklų organizatoriai teigia, kad dalyvių skaičius, lyginant su ankstesnių metų stovyklomis, nepakito arba šiek tiek sumažėjo.

Anglų kalbos kursai ir vaikų dienos stovyklos Intellectus.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite