Angle down Atgal

Vasaros stovykla "Saulutė'4" - "Neįprastas kruizas"

Pasibaigus neįprastiems mokslo metams atėjo laikas poilsiui ir vasaros stovykloms. Liepos 7 d. laivas "Saulutė" pradėjo neįprastą devynių dienų kruizą, kurio metu buvo aplankytos aštuonios šalys: Lietuva, Didžioji Britanija, Italija, Ispanija, Indija, Japonija, Rusija ir Ukraina. Kruizo dalyviai su savimi pasiėmė ne tik gerą nuotaiką, bet ir svarbiausią dokumentą - keliautojo pasą. Kruizas prasidėjo Lietuvoje, Naisiuose, kur buvo aplankytas muziejus po atviru dangumi. Tai pat dalyviai gamino odines apyrankes pagal senąsias baltų tradicijas.

Kitu kelionės tikslu tapo Didžioji Britanija. Čia keliautojai ne tik susipažino su šalies kultūra ir tradicijomis, bet ir aplankė Anglijos Karalienę bei atšventė jos gimtadienį. Italija nustebino papuošalais iš Murano stiklo, suvenyrinio muilo gamyba bei skaniausia pica. Ispanija pradžiugino savo dainomis, šokiais, futbolo aistruoliais, korida bei įdomia augmenija. Indijoje kruizo dalyviai susipažino su mandalos paslaptimis, o Japonijoje - su Kamishibai teatru bei maisto valgymo lazdelėmis tradicijomis. Rusijoje vaikai buvo pakviesti išgerti arbatos iš tradicinio "samovaro". Ukrainoje ant laužo jiems gamino tikruosius barščius.

Realus-virtualus kruizas pasibaigė Lietuvoje, "Santarvės" gimnazijoje. Dalyviai iš kelionės parsivežė įvairių suvenyrų, neišdildomų įspūdžių bei puikių prisiminimų.

Už bendradarbiavimą ir pagalbą kruizo metu laivo "Saulutė" ekipažas dėkoja Naisių kultūros centrui, VŠį “Sielos harmonija”, Daliai Jovaišienei (“DJ glass”, autoriniai lieto stiklo karoliai), Šiaulių rusų kultūros centrui, asociacijai „Karpatai“ ir savanorėms Patricijai, Tajai, Arijetai.

Tikimės kelionę tęsti ir kitais, jau penktais, stovyklos metais.

Gražios vasaros.

Dovilė Arlikevičiūtė, Rasa Lukoševičienė

Nuotraukos stovyklos organizatorių

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite