Angle down Atgal

Vasaros palydėtuvės Elektrėnuose – džiazo ritmu

Rugpjūčio 24 dieną melomanai kviečiami pusdieniui persikelti į Elektrėnus, kur dvyliktus metus iš eilės vasara bus palydėta džiazo ritmu. Tarp Vilniaus ir Kauno įsikūrusio miesto kultūros centro vidiniame kieme vyks džiazo festivalis „Jaunystė 2019“, kurio istorija skaičiuojama nuo 1968 metų. Džiazo improvizacijos šeštadienį liesis nuo 16 iki 22 valandos, žiūrovų laukia ne tik žinomų Lietuvos atlikėjų programos, bet ir rekordinis dalyvių iš užsienio skaičius.

„Elektrėnuose 1968-taisiais surengtas pirmasis džiazo festivalis Lietuvoje „Jaunystė‘68”, kuris kultūros entuziastų dėka buvo atgaivintas prieš 12 metų. Nuo to laiko Elektrėnai kasmet vieną rugpjūčio šeštadienį tampa Lietuvos džiazo sostine, o kasmet gausėjantis žinomų svečių sąrašas rodo, kad renginys surado savo vietą gausiame šalies džiazo renginių kalendoriuje“, – sakė festivalio „Jaunystė“ koordinatorius Vitas Umbrasas.

Šį šeštadienį Elektrėnų kultūros centro vidiniame kieme susirinksiančią publiką nuo 16 val. „apšildys“ jaunieji Lietuvos džiazo talentai.

Iškart po jų pasirodys grupė „Tribute To Miles Davis“. Lietuvos ir Italijos džiazo korifėjai – Vytautas Skudas (trimitas, fliugelhornas), Tommaso Troncon (saksofonas), Paulius Zdanavičius (pianinas), Arman Isojan (bosas), Linas Būda (būgnai), interpretuodami Mileso Daviso kūrinius, kviečia pasinerti į trimitininko stilistinį chameleoniškumą, priartėdami prie nuostabaus jo garso etalono.

18 val. festivalio programą pratęs „Art quartet“ – pianistė Milda Deltuvaitė (Vilnius), saksofonininkas David Avetisyan (Elektrėnai), klavišininkas JT Hwang (P. Korėja), būgnininkas Mihail Novikov (Latvija).

19 val. muzikos gerbėjų laukia ypatinga dovana – JAV ir Lietuvos džiazmenų projektas „Isaiah Collier & the Chosen Few“. Čikagos pietuose gimęs ir užaugęs saksofonininkas, kompozitorius, Čikagos džiazo instituto alumnas Isaiah Collier pasirodys su grupe „Isaiah Collier & the Chosen Few”, kurioje mušamaisiais groja jo jaunesnysis brolis Jeremian Collier, kontrabosininkas James Wenzel ir pianistas Domas Žeromskas.

Po jų scenoje pasirodys jau 12 kartą „Jaunystėje“ dalyvausiantis Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras (bigbendas), kuris atliks naujausios savo programos kūrinius kartu su prof. Pranciškumi Narušiu, dainininke Gintare Peciukonyte ir įvairių kartų džiazo bendražygiais.

21 val. žiūrovai išvys iš Rumunijos atvyksiančią grupę „FUNKorporation”. Grupė susibūrė 2011 metais. Joje dainuoja Horváth Hanna ir Székely Erika, Sándor László groja bosine gitara, Bajusz Gábor – būgnais, Balla Szabolcs – saksofonu, Τúrós Tamás – trombonu ir Halmenas Józsefas – gitara. „FUNKorporation“ pasižymi išskirtiniu vokalu, aštriais pučiamaisiais instrumentais. Atlikėjai savo muziką apibūdina kaip garage funk, jazzy soul, balkan pop. Grupės nariai gyvai yra pasirodę jau daugiau nei 200 kartų įvairiose šalyse.

Renginio metu taip pat bus pristatytas V. Suslavičiaus fotoalbumas „Džiazas ir miestas“, skirtas pernai vykusiam Elektrėnų festivalio 50-mečiui.

Renginys nemokamas, vedėjai – Laura Buividavičienė ir Saulius Čėpla.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite