Angle down Atgal

Vasaros nualinti: kas padės atstatyti plaukus ir odą?

Besibaigiant vasarai dažnas pastebime kiek išsausėjusią nuo saulės bučinių odą, trupančius, sūraus vandens išskalautus plaukus. Prarasta drėgmė tiesiogiai veikia ir jų išvaizdą: išblunka plaukų spalva, jų tekstūra pakinta – tampa šiurkšti ir ima veltis, odos atspalvis gali prarasti vientisumą ir įgauti matiškumą. Kadangi vasarą pažeisti plaukai ir oda yra silpnesni, tai artėjantys rudens bei žiemos šaltukai gali tik dar labiau pakenkti jų būklei. Tam, kad netektų artėjantį šaltąjį sezoną įsimuturiuoti į šimtus megztinių ar drastiškai nurėžti kasų, „Mooza“ specialistai pataria, kaip atgaivinti vasaros nualintą odą ir plaukus.

Oda

Oda – didžiausias žmogaus organas, kuris atlieka tikrai ne tik reprezentacinę funkciją. Odos pažeidimai gali sąlygoti įvairias ligas, nepatogius pojūčius, pavyzdžiui, niežulį ir žinoma – psichologinės būklės pablogėjimus, kai jaučiamės ne tokie dailūs, kokie norėtume būti.

„Odą reikia saugoti. Ne tik tam, kad būtume gražūs ir galėtume pasigirti Dženifer Lopes puošiančiu spindesiu. Visų pirma, kone kiekvienas rimtesnis odos pažeidimas sukelia niežulį, skausmą, diskomfortą. Giliau pažeista oda gali net turėti įtakos kraujo užkrėtimams. O kaip žinia, sausa oda gana greitai ima skilinėti ir joje atsiranda mikroskopiniai įtrūkimai. Kraujo užkrėtimai nebūtinai sukels kažkokias rimtas ligas, bet be vargo ant jos gali atsirasti spuogelių, pabėrimų ar kitų nepuošiančių darinių“, – pastebi grožio salono „Mooza“ kosmetologė Sandra Mačiulaitytė.

Profesionalė pastebi, kad lengviausiai pažeidžiama yra veido oda, nes ji visuomet atsukta į vasarišką saulę. Giliai pažeistą odą atstatyti bus sunku, tačiau tikrai norintys susigrąžinti odos drėgmę ir skaistumą gali ne tik mėginti namines priemones, bet ir pasitelkti profesionales paslaugas.

„Visur ir visada, kalbant apie odą, svarbiausias pakankamas vandens kiekis. Suvartojami skysčiai sudaro didžiąją dalį odos drėgmės, bet reikia nepamiršti, kad jau pažeista oda reikalauja intensyvesnių priemonių. Labai svarbu naudoti jūsų odos tipui pritaikytas drėkinamąsias priemones, pasilepinti naminėmis ar įsigytomis kaukėmis. Turbūt labiausiai mūsų klientams pasteisinusi procedūra giliam odos drėkinimui – beadatinė neinvazinė mezoterapija. Tai procedūra, kurios metu ultragarsu ir elektros impulsais giliai į odos sluoksnius įvedamos stipraus poveikio priemonės. Žinoma, jeigu nesate tikri, kas jūsų situacijoje būtų teisingiausia, apsilankykite pas kosmetologą, kuris tikrai patars.“ – teigia „Mooza“ specialistė.

Plaukai

Dažyti, chemiškai ar karščiu formuojami plaukai jau yra pažeidžiami. Tačiau kombinuojant kasdienes priemones su sūriu jūros vandeniu, saule ir kaitriu vėju rezultatas gali būti tik dar blogesnis. Pažeidimai pasimato iškart, o juos panaikinti nėra lengva.

„Žinoma, plaukų, kaip ir odos, drėkinimas prasideda nuo suvartojamo vandens. Jeigu plaukas maitinamas ir drėkinamas iš vidaus, jis yra stipresnis, lengviau atlaiko neigiamą aplinkos poveikį ir yra sunkiau pažeidžiamas. Bet kokiu atveju, vasara visada palieka savo pėdsaką. Neretai klientai po vasaros grįžta su nušiurusiais plaukų galiukais, per visą ilgį išsišakojusia struktūra. Tai matosi net ir ne profesionalams –plaukai pasišiaušia, praranda spindesį ir spalvą.“ – apie vasaros poveikį plaukams pasakoja „Mooza“ plaukų stilistas Donatas Potra.

Tačiau plauką atgaivinti kur kas sunkiau nei odą. Čia negana tik užtepti kaukę ir nuplauti švariu vandeniu. Norint į plauką įvesti priemones, reikia, kad jos būtų pritaikytos būtent jūsų dabartinei plaukų būklei.

„Vieniems reikia maitinimo, kitiems – drėkinimo. Tretiems nebepadės nei ta, nei kita procedūra ir suveikti galės tik intensyvus gydymas. Turbūt geriausia, ką šiandien galime pasiūlyti savo klientams – Newsha Rescue system plaukų atstatymo procedūra. Jos metu plaukas giliai maitinamas, atstatoma vidinė jo struktūra ir sugrąžinamas sveikas spindesys. Tiesa, plaukas – ne oda ir tikrai per savaitę dėl tepamo kremo neatsistatys. Bet jeigu ant odos tepant netinkamą priemonę aišku iškart, tai netinkamų priemonių poveikis plaukams pasimatys tik tada, kai pažeidimas jau bus labai stiprus. Todėl visuomet savo klientas rekomenduoju neeksperimentuoti ir nerizikuoti. Verčiau apsilankykite pas plaukų priežiūros profesionalą, kuris galės atidžiai įsiklausyti į jūsų poreikius, nustatyti plauko pažeidimo lygį ir pasiūlyti geriausią sprendimo būdą.“ – sako plaukų stilistas.

Norintys atgaivinti plaukus ir odą gali kreiptis ir į Kaune, Kęstučio g. 58-7 įsikūrusio „Mooza“ grožio salono profesionalus, kurie visuomet padės atrasti tai, kas geriausia jums.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite