Angle down Atgal

Jaunuoliai saviraišką lavino vasaros kūrybinėse dirbtuvėse „Augame kartu su teatru“

Vasaros kūrybines dirbtuves „Augame kartu su teatru“ rugpjūčio 16–22 d. Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“  organizavo jau vienuoliktą kartą. Studijos vaikai labai laukė stovyklos, nes turėjo galimybę išvažiuoti iš Šiaulių miesto į kitą Lietuvos regioną, kur ne tik smagiai bei turiningai ilsėjosi, bet ir toliau plėtojo savo teatrinę kūrybinę patirtį bei saviraišką. 

Tokioje stovykloje vaikai įtvirtino teigiamus socialinius gebėjimus, mokėsi vieni iš kitų, geriau pažino savo gimtąjį kraštą. 

Šios vasaros kūrybinių dirbtuvių idėja – kartu su menininkais Reda ir Arūnu Uogintais Plungėje „atgaivinti“ kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų paveikslus bei skulptūras. Ši kūrybinė veikla apėmė kelis etapus: bendravome  su Žemaitijos dailės muziejaus specialistais; iš muziejaus fondų bei rūmų aplinkos kartu su vaikais išsirinkome skulptūras ir paveikslus, kurie labiausiai patiko; edukacinių užsiėmimų muziejuje metu giliau pažinome šio krašto savitumus bei Oginskių šeimos indėlį į kultūrinį ir ekonominį Lietuvos praeities palikimą; vaikai, padedami Kornelijaus Stučkaus, fiksavo visą kūrybinį bei pristatymo Plungės bendruomenei procesą.

Esame dėkingi Žemaičių dailės muziejui už galimybę bendradarbiauti ir artimiau pažinti Žemaitiją. Muziejuje mus 100%  palaikė ir vaikų veikla džiaugėsi kultūrinės veiklos vadybininkė ir nuostabi edukatorė Ingrida Šilgalytė. 

Rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė.

Dar artimiau susipažinome su Žemaitija, kai persikėlėme į Platelius, kur nakvojome ežero pakrantėje. Ir ne tik nakvojome, bet su nardymo instruktoriais panirome gilyn  į Platelių ežerą. Kiekvieno patirtis buvo unikali ir nepakartojama. O vakare visi panirome į Gongų garsus, kurie kiekvienam vėl skirtingai ir unikaliai rezonavo. Ne tik nardėme po ežerą ir gongų garsus, bet Žemaitijos nacionalinio parko edukacijose ragavome tokių egzotiškų žemaitiškų valgių kaip cibulynė, bulvės su trintomis kanapėmis, skanavome čirvinių blynų ir tikro žemaitiško pyrago. O kur dar plaukiojimas katamaranu po Platelių ežerą su nuostabiais gidės Aušros pasakojimais. O grįžtant namo dar užsukome į Žemaitijos sostinę, kur dalyvavome Džiugo sūrio namų edukacijose. 

Grįžome namo, kaip sako žemaičiai, kuntini ir mena ir pramuogų.

Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos Kompanija šauni“ vadovė ir režisierė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite