Angle down Atgal

Vasaros atradimai stovykloje Zūbiškėse

Dvi rugpjūčio savaites ramiame Zūbiškių miestelyje girdėjosi vaikų klegesys. Čia vyko vaikų stovykla ,,Vasaros atradimai“, dalinai finansuojama 2020 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų projektų konkurso lėšomis.

Nuo pat pirmos stovyklos dienos su jauduliu nėrėm į vaikų stovyklą “Vasaros atradimai“. Taip norisi, kad viskas vyktų kaip iš pypkės. Gera, kai žinom, kad su vaikais dirbs profesionalūs įvairių sričių pedagogai, edukatoriai, amatininkai. Pirmąją dieną su aktyviais žaidimais atvyko Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialistė A. Petraškienė, zumba treneris Erikas.

Pirmiems susipažinimams puikiai tiko Audronės parengti žaidimai. Greitai prabėgus pirmai dienai, vaikai vis klausinėjo, kas bus toliau??? Kiekvienas rytas prasidėdavo aktyvia mankšta, o veiklos pasibaigdavo dienos aptarimu-refleksija. Kitomis dienomis mus aplankė amatininkės: D. Maldžiuvienė, J. Treinytė, J. Drumstaitė. Amatininkės mus mokė siūti lėles, gaminti vilna apveltus muilus. Su Jurgita keliavome žoliauti, kur galėjome susipažinti su žolynais. Grįžę ragavome žolelių arbatos, gaminome, pačių surinktų žolynų, paukščius.

Mums buvo labai smagu išvykti į svečius.Nuvykus pas amatininkę O. Raudeliūnienę kepėme šakotį, amatininkę K. Zazerskienę iš molio gaminome lėkšteles savo padarytiems Oliziukams. Labiausiai vaikų buvo laukiamiausios išvykos į Žaslių amatų centrą ir į edukaciją ,,Vilko daina“. Žaslių amatų centre su amatininke D. Žaldariene gaminome pačios skaniausios karamelės saldainius. Kokį džiaugsmą vaikams kėlė susitikimas su Haskių veislės šuniukais pas edukatores ,,Vilko daina“. Kokia buvo berniukų laukiama aštuntoji stovyklos diena.

Svečiuose pas mus stovykloje buvo kapitonas E. Mickevičius. Jis supažindino su kareiviška amunicija. Pasirodo labai buvo įdomu ir mergaitėms... Devintos dienos popietę sulaukėme svečių: Kaišiadorių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Neringos Perlytės Alionienės, policijos rėmėjas Tautvydas Zaksas, Kauno apskrities VTAS specialisto Remigijaus Gliaudelio.

Kartu su svečiais atvyko policijos bičiulis Amsis. O kokios buvo išradingos stovyklos vadovės J. Jašauskienė ir R. Zaksienė. Jos mus mokė pasigaminti Oliziukus (kuriuos auginame namuose), pamokė, kaip žaisti ,,Gumą“, gaminome didžiuosius muilo burbulus, lankstėme iš popieriaus, kepėme bulves ant laužo, žiūrėjome filmą lauke po atviru dangumi.

Kaip gera buvo kiekvieną rytą perbėgti per Kneipo taką, kurį pasigaminome su vadovėmis. Savanorė Gustė mokė iš spalvoto smėlio pasidaryti paveikslėlį. Paskutiniąją stovyklos dieną laukė staigmena.

Su bandymais į svečius atvyko ,,Mokslinis šou“. Visi (vaikai, tėvai, vadovės, savanorės) buvome išsikėlę iššūkį, išbūti stovykloje visas 10 dienų. Išbūti vaikams be tėvų, tėvams be vaikų, be telefonų (telefonams nebuvo laiko). Valiooo!!! Išbuvome, atlaikėme, SUSIDRAUGAVOME. Stovyklos 10 dienų prabėgo taip greitai ir puikiai, kad buvo labai sunku išsiskirti.

Praėjus savaitei po stovyklos, vis dar grįžta nuostabūs prisiminimai.Labai norime padėkoti vadovėms Jurgitai ir Rasai, kad suorganizavo nuostabią stovyklą ir mus pasiėmė savanorėmis. Už bendradarbiavimą norime padėkoti Palomenės kultūros centro direktorei V. Kudaševičienei ir Palomenės kultūros centro Zūbiškių skyriaus kultūros renginių organizatorei ir koordinatorei N. Nartautienei.

Už puikių ir komfortiškų patalpų suteikimą Zūbiškių bendruomenės pirmininkui V. Mitkui. Už skanų maistą dėkojame UAB ,,Namų dvasia“ Raimondai ir Rasai. Už Kneipo tako medžiagas (medieną) dėkojam Dianai Zujienei. Dėkojam vaikams, kad buvo. Dėkojam tėvams, kad patikėjo savo vaikus. Iki kitų susitikimų.

Savanorės Saulė, Gustė, Ignė, Greta, Smiltė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite