Angle down Atgal

Vasario 9-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena. Tarptautinė saugesnio interneto diena.    

Šv. Apolonija laikoma odontologų globėja, todėl per jos varduves, vasario 9 d., švenčiama Tarptautinė odontologų diena. Šv. Apolonija gyveno III a. Aleksandrijoje (Egipte). Dėl tikėjimo Kristumi buvo nukankinta, išraunant visus dantis. Mirė sudeginta ant laužo. Iš pradžių ji buvo laikoma dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, o XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo-odontologo P. Fušaro iniciatyva pradėta laikyti odontologų globėja. P. Fušaras siekė, kad sugedę pacientų dantys būtų ne šalinami (tai buvo įprasta tais laikais), bet gydomi ir atkuriami.

Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos Komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m. Lietuvoje Tarptautinė saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2006 m. vasario 7 d. Ši diena skirta informuoti ir tėvus, ir vaikus apie interneto naudą ir kartu internete slypinčius pavojus. Saugesnio interneto programa Europos Sąjungos šalyse įgyvendinama nuo 1999 metų.

Vasario devintoji, antradienis – 40-oji metų diena (antroji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 325 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Algė, Apolonija, Erika, Erikas, Joviltas, Marijus, Odeta;

rytoj: Aušra, Eiva, Elvyra, Elvyras, Gabrielius, Girvilas, Girvilė, Girvyda, Girvydas, Scholastika, Skolastika;

poryt: Adolfas, Algenė, Algenis, Algirda, Algirdas, Aumantas, Aumantė, Dovilė, Kertautas, Kertautė, Kervainas, Kervydas, Liucijus.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.56, leidžiasi 17.11. Dienos ilgumas – 09.15.

Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Mūšio laukas, kuriame kaunasi protas, baisesnis už mūšio lauką, kuriame mirštama, – jį sunkiau įdirbti negu dirvą“ (O. de Balzakas).

***************

Astrologinė prognozė vasario 9-ajai, antradieniui

AVINAS. Regis, skubėsite atlikti privalomus darbus ir pasidžiaugti malonesniais užsiėmimais. Gali būti, kad apie tėviškas pareigas primins vaikų elgesys ir jų poreikiai, kurių tenkinimas glemžiasi jūsų laiką ir plonina piniginę.

JAUTIS. Dėl informacijos, studijų, logistikos, tarptautinių reikalų teks rimtai pasukti galvą. Kai kas klostysis sklandžiai, tačiau tikėtinos komplikuotos situacijos. Atsargiai su ugnimi bei kelyje. Neprovokuokite konfliktų.

DVYNIAI. Šiandien svarbu sumokėti mokesčius, įmokas, baudas, parengti ataskaitas ir pan. Laiku įvykdykite įsipareigojimus ir galėsite jaukiai atsipalaiduoti, gal netgi šiek tiek paišlaidauti. Atsargiai kelyje.

VĖŽYS. Jums gali pavykti geresne linkme pakreipti santykius šeimoje, išspręsti neaiškumus su mylimu žmogumi. Tačiau jei galvosite vien apie savo patogumus ir norus, vargu ar būsite suprasti.

LIŪTAS. Šiandien gali užgriūti techniniai rūpesčiai. Galbūt teks ką nors taisyti, remontuoti, aiškintis dėl broko, nuostolio, draudimo ar pan. Neatsparumas peršalimo, virusinėms ligoms gali sustiprėti. Saugokitės ir traumų, ugnies.

MERGELĖ. Diena gali būti emociškai spalvinga. Sugebėsite padaryti įspūdį patinkantiems asmenims, rasti bendrą kalbą su vaikais. Kita vertus, ir ginčų pasitaikys. Saugokitės avarinių situacijų, gamybinių ir kitokių traumų.

SVARSTYKLĖS. Jeigu neturite problemų dėl artimo žmogaus sveikatos, diena bus nebloga. Būsite nusiteikę paišlaidauti dėl artimųjų gerovės, namų jaukumo ir gardžių kvapų virtuvėje. Internetu užsisakytas daiktas visgi gali kiek nuvilti jus ar šeimos narį.

SKORPIONAS. Šiandien galima tikėtis ir šilto, ir šalto. Jums atrodys, kad, tik griaunant sena, galima sukurti ką nors nauja. Tik kažin ar verta. Juk nebūtinai nauja pasirodys geriau. Nusimato netikėti techniniai rūpesčiai.

ŠAULYS. Neblogai judės su nuosavybe, prekyba, žiniasklaida susiję reikalai. Jeigu ketinate pasipelnyti, gali pasirodyti, kad jums sekasi. Visgi nepraraskite apdairumo.

OŽIARAGIS. Įvairių patyrimų diena. Galbūt džiaugsitės tuo, kad pagaliau pavyko į save atkreipti kažkieno dėmesį, įsigyti norimą daiktą ar susitaikyti su artimu žmogumi. Tačiau anaiptol nesidžiaugsite sugadinę techniką, užsidirbę baudą, susidūrę su antstoliais ar pan.

VANDENIS. Atkreipkite dėmesį į užuominas, gandus. Iš to galima daryti tam tikras išvadas. Tik nekurkite nepraktiškų planų bei iliuzijų. Jeigu prisiimsite papildomų įsipareigojimų, vakare turbūt pasigailėsite. Saugokite sveikatą. Atsargiai kelyje.

ŽUVYS. Galite patekti į svarbių įvykių sūkurį. Kai kas gali dėkoti už savanoriavimą, pasiūlyti susitaikymą, draugystę. Gana didelė avarijų ir infekcijų grėsmė, lengva užsikrėsti bei užkrėsti kitus.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite