Angle down Atgal

Vasario 5-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario 5-oji – šv. Agota, Duonos diena, Gabijos diena.

Vasario 5-ąją nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų.

Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Agotos varduvėmis. Šv. Agota – III a. krikščionė, kankinta ugnimi. Ji laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro.

Šv. Agotos dieną žmonės skuba į bažnyčią, norėdami parsinešti namo pašventintos duonelės, kuri turi saugoti pastatus nuo gaisrų. Duona būdavo užkišama palubėje, neužmirštama jos padėti ir į statomo namo kertę, pamatus. Nuo seno Lietuvoje išlikęs paprotys gaisro metu Agotos duonelės įmesti ir į ugnį, kad ugnis neišplistų ir visko aplinkui nesunaikintų.

Vasario penktoji, penktadienis – 36-oji metų diena (penktoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 329 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona;

rytoj: Alkanta, Alkantas, Alkantė, Alkis, Alkmena, Alkmenas, Alkmenė, Darata, Dora, Doras, Dorė, Dorys, Dorotė, Dorotėjas, Tušė, Tužė, Urtė;

poryt: Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.04, leidžiasi 17.03. Dienos ilgumas – 08.59.

Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena.

Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Geriau sužiedėjusi duona savo namuose, negu daugybė valgių ant svetimo stalo“ (Lietuvių liaudies išmintis).

***************

Astrologinė prognozė vasario 5-ajai, penktadieniui

AVINAS. Gali būti, kad spręsite aktualią finansinę problemą, tarsitės dėl draudimo, investicijų, pelno ar projekto finansavimo. Pajusite sekso, meilės, nuotykių troškulį.

JAUTIS. Labiau už kitus dalykus jums rūpės partnerystės klausimai. Vietoj priekaištų padovanokite malonių siurprizų mylimam žmogui. Tuo galite daug laimėti visomis prasmėmis.

DVYNIAI. Padidės darbų apimtis ir nerimas dėl kai kurių įsipareigojimų. Situaciją turėtų švelninti papildomas uždarbis ar kitokia nauda. Pravartu atsikratyti blogo įpročio, pakoreguoti stilių.

VĖŽYS. Būsite nusiteikę bendrauti, sportuoti, pramogauti. Savo išmone, dėmesiu jus gali nudžiuginti vaikai. Jausmų srityje tikėtinas pagyvėjimas. Kita vertus, gerbėjo ar partnerio atkaklumas jus gali šiek tiek varginti.

LIŪTAS. Seksis tvarkyti buitinius ir turtinius reikalus, bendrauti, tačiau turėsite nuolat kontroliuoti savo emocijas. Labiau vertinkite tai, ką turite ir nemanykite, kad kitiems viskas sekasi lengviau ir geriau.

MERGELĖ. Būsite nusiteikę pasistengti dėl mylimo žmogaus, vaikų, šeimos, netgi prisiimti rimtą įsipareigojimą. Tiktų tartis dėl įvairių dalykų. Galima naudinga informacija.

SVARSTYKLĖS. Gali parūpti brangūs pirkiniai, stambios investicijos. Neskubinkite įvykių, nedarykite spaudimo aplinkiniams. Situacija turi subręsti, kad ir su kuo būtų susijusi.

SKORPIONAS. Šiandien stenkitės savyje kurti emocinę harmoniją. Tai trauks prie jūsų kitus žmones. Įmanomas neįprastas pasiūlymas, informacija. Galite tikėtis nuotykio.

ŠAULYS. Regis, šiandien itin pasikliausite intuicija bei kitų pažadais ir skleidžiamais gandais. Ilgėsitės stebuklų, romantikos. Turėtų sektis meninė, kūrybinė veikla.

OŽIARAGIS. Dabar užsimezgusi pažintis gali virsti ilgalaike draugyste ar net meilės romanu. Kita vertus, racionalumas, egoizmas šaldys santykius, vėsins romantiką. O jeigu tos romantikos nėra ir ji nerūpi, tuomet liūdesio sukels kiti dalykai.

VANDENIS. Šiandien galite daug nuveikti. Rizika pasiteisins tik tuo atveju, jeigu tęsite senuosius darbus. Pasiseks dar labiau, jei rasite gerų pagalbininkų. Oficialūs susitikimai turėtų baigtis taip, kaip tikėjotės.

ŽUVYS. Būsite intelektualiai aktyvūs, linkę filosofuoti, analizuoti. Galite gauti pranešimą iš užsienio ar teisėtvarkos institucijos. Galimas įdomus kultūrinis renginys, seminaras, pažintis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite