Angle down Atgal

Vasario 24-oji: vardadieniai, astrologija

Vasario 24-oji – Estijos nepriklausomybės diena. Šv. Motiejus, Vieversio diena.

Estija švenčia 102-ąją valstybės nepriklausomybės sukaktį. 1918 m. vasario 24 d. Estija pasiskelbė esanti nepriklausoma valstybė. Savo valstybingumą estams, kaip ir lietuviams, teko ginti ginkluotose kovose.

Vieversys – pavasario pranašas. Tai vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį grįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Senoliai manė, kad, jei šis giesmininkas parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversys atskrenda vėliau ar vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.

Atėjus krikščionybei su šia švente sutapatinta šv. Motiejaus diena. Rašoma, kad šv. Motiejus buvo apaštalas, paskirtas į Judo Iskarijoto vietą. Jis krikštijo pagonis, gebėjo gydyti ligonis. Žmonės jį užmušę dėl jo pamokslų.

Vasario dvidešimt ketvirtoji, pirmadienis – 55-oji metų diena (pirmoji 9-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 311 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Elfrida, Elmaras, Elmyra, Gedkanta, Gedkantė, Gedmantas, Gedmantė, Goda, Goja, Livija, Livijus, Motiejus (Matas);

rytoj: Dabinta, Egilas, Ekvitas, Notangas, Notangė, Rasa, Rasuolė, Regimantas, Viktas, Viktoras, Viktorinas;

poryt: Aleksandra, Aleksandras, Aleksas, Aleksė, Aleksius, Aleksys, Alė, Aurimė, Izabelė, Joginta, Jogintas, Jogintė, Sandra.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.24, leidžiasi 17.42. Dienos ilgumas – 10.18.

Šiandien – antroji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Žmogus negali gyventi atsiskyręs, jam reikia bendrauti“ (J. V. Gėtė).

***************

Astrologinė prognozė vasario 24-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandieną jums trūks valios, ryžto, bet pasireikš stiprios nuojautos, meniniai sugebėjimai. Neblogas metas ieškoti atsakymų į svarbius jums klausimus, gvildenti paslaptis, spėti ateitį.

JAUTIS. Galite imtis nelengvo kūrybinio projekto, kuris pareikalaus ir jėgų, ir lėšų. Regis, pagalbos sulauksite iš pažįstamo žmogaus arba jūsų talento gerbėjo. Kažkuo gali pasitarnauti intuicija.

DVYNIAI. Kils noras visaip stiprinti savo autoritetą bei padėtį. Galite patirti sėkmę ten, kur daug ką lemia įtakingi ryšiai. Stenkitės rasti būdų, kaip įkūnyti tai, kas svarbu ne vien jums.

VĖŽYS. Jums užteks valios, atkaklumo ir energijos atlikti rimtus darbus, susidoroti su studijų iššūkiais. Įspūdžių, staigmenų ypač realu tikėtis, jeigu turėsite reikalų su užsieniečiais.

LIŪTAS. Profesinės, finansinės problemos neleis jums atsipalaiduoti nė minutei. Galite turėti reikalų su visuomeninių organizacijų, oficialių įstaigų veikėjais, pareigūnais. Tvarkydami finansinius reikalus, dokumentus, remkitės sąžinės ir proto balsu.

MERGELĖ. Tikėtini svarbūs oficialūs kontaktai, juridiniai ar finansiniai reikalai. Tikriausiai pavyks draugiškai susitarti dėl aktualių dalykų su partneriais, oponentais, antrąja puse.

SVARSTYKLĖS. Palanku pradėti nauja, ypač jei jaučiatės nusivylę savo išvaizda, dalykine veikla ar gyvenimo būdu. Regis, kils minčių, kaip tai patobulinti. Apskritai viskas klostysis gerai, jei tvarkingai atliksite būtinus darbus.

SKORPIONAS. Tiek su partneriais, tiek su konkurentais galite tikėtis produktyvių susitarimų, aptarimų. Galbūt rasite naujų sąjungininkų, bendraminčių. Iš priešingos lyties galite gauti viliojamų pasiūlymų. Seksis scenoje, šou žaidimuose.

ŠAULYS. Jus valdys nuotaikos, emociniai impulsai. Gali spręstis svarbus šeiminis arba nuosavybės klausimas. Atsiras daugiau kūrybiškumo ir noro darbuotis savo bei kitų labui.

OŽIARAGIS. Turėsite įvairių reikalų, pokalbių. Galite išsiaiškinti svarbius santykius, sudaryti sutartį. Galimas kontaktas su žiniasklaidos atstovais. Sumanumą demonstruosite kūrybos srityje, tvarkydami komercinius, logistikos reikalus, siekdami informacijos.

VANDENIS. Tai turėtų būti produktyvi diena. Gali spręstis aktualus uždarbio, nuomos, tiekimo ar kitoks nuosavybės, verslo investicijų klausimas. Galbūt susitarsite dėl naudingo kontrakto, pirkinio.

ŽUVYS. Šiandien labiau reikšis jūsų įžvalgumas, komunikabilumas. Ką tik prasidėjusi jaunatis skatins naujiems užmojams, aktyvesniam gyvenimui visose srityse. Kita vertus, bus nelengva susitvarkyti su nuotaikų kaita, keistomis baimėmis, nuojautomis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite