Angle down Atgal

„Vasarą skaitėme kitaip“ ir 2020-taisiais!

Zarasų viešoji biblioteka ir padaliniai vaikus vasarą kasmet kviečia į skaitymo ir edukacines programos „Vasarą skaitome kitaip“ veiklas. Šiais metais programoje dalyvavo 259 dalyviai vaikai ir jaunuoliai. Per vasarą suorganizuota 90 užsiėmimų. Dalyviai perskaitė 1321 knygą ir sukūrė 388 darbelius. Kaip įprasta veiklos vyko už bibliotekos sienų – pievose, paežerėse, sporto aikštelėse.

Zarasų viešojoje bibliotekoje vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė edukacines veiklas organizavo nuo birželio 1 iki liepos 31 d. Ciklo „Bijau varlės“ metu vaikai susipažino su poeto Juozo Erlicko poezija ir Marijos Smirnovaitės iliustracijomis. Edukacinis ciklas „Poetas Paulius Širvys su berželiais, gamta ir gimtine“ buvo skirtas kraštiečio poeto 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Edukacinio ciklo „Mūsų nuotaika gera: skaitome, žaidžiame, kuriame“ metu vyko veiklos, skatinančios vaikų teigiamas emocijas. Organizuotose veiklose dalyvavo bibliotekos savanorės Ieva ir Silvija, pedagogai.

Antalieptės bibliotekos programos dalyviai daugiausia laiko skyrė lobio paieškoms, foto lenktynėms. Antazavės bibliotekos programos dalyviai skaitė temines knygas, tyrinėjo vabalus.

Avilių bibliotekos programos dalyviai tyrinėjo augmeniją, mokėsi pažinti vaistažoles, kūrė puokštes ir vainikus iš lauko gėlių.

Baibių bibliotekoje dalyviai mokėsi pagarbos knygoms, gilinosi į knygų istoriją, kūrė pasakas. Degučių bibliotekoje vyko garsiniai Ignės Zarambaitės knygos „Stebuklingi senelio batai” skaitymai.

Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje įdomiausias užsiėmimas, įkvėptas Selemono Paltanavičiaus knygų, vyko gamtoje, kur vaikai su padidinimo stiklais rankose tyrinėjo pievos gyventojus.

Imbrado biblioteka tęsė tarptautinės vaikų dienos šventės „Menas ant asfalto“ organizavimo tradiciją, garsinius skaitymus, dalyvavo kilnojamos palapinės „Prisijungusi Lietuva“ veiklose.

Ligoninės biblioteka su dienos centro vaikais prie Nikajos upelio skaitė knygą apie draugystę „(Ne)bijau varlės...‘‘, gilinosi į vikingų gyvenimą.

Sadūnų bibliotekoje vaikai garsiai skaitė knygas, aptarinėjo knygų veikėjus, jų išdaigas, guašu piešė knygų veikėjus pagal perskaitytos knygelės temą.

Salako bibliotekoje dalyviai tyrinėjo faktus iš Salako miestelio šimtmečio istorijos ir susipažino su miestelio istoriniais įvykiais kraštotyros darbuose. Vaikai, padedami tėvelių, rinko ir džiovino vaistažoles, prieskoninius augalus ir gėles ir iš džiovintų vaistažolių kūrė koliažus, knygose ir internete ieškojo platesnės informacijos.

Samanių bibliotekininkė kartu su dienos centro dalyviais keliavo po Lietuvą knygose ir ieškojo lankytinų vietų.

Smalvų bibliotekos dalyviai buvo sekliai gamtoje ir bibliotekoje. Jie turėjo surasti nurodytus daiktus ne tik lauke, bet ir knygose.

Šniukštų bibliotekos dalyviai iš tinklalapio knygiukas.lt atsisiuntė sulankstomas knygeles, jas atsispausdino, nuspalvino, sulankstė ir perskaitė.

Štadvilių bibliotekai vaikus pasisekė sudominti viktorina pagal knygą „Kas gyvena upelyje ir jo pakrantėje“, nuotaikų ir jausmų pusiausvyros jie ieškojo poeto Alfonso Maldonio posmuose.

Bibliotekininkės glaudžiai bendravo su vietos vaikų dienos centrais, seniūnijomis, vietos bendruomenėmis, verslininkais, švietimo ir kultūros organizacijomis.

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešoji biblioteka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite