REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Liepos 27 d. 08:00

„Vasara ošia - neriam į Lietuvą“: Telšių regione ir pamatysite, ir pailsėsite

Telšiai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


182892

Prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė 1330 dalyvių, su kuriais drauge vos per savaitę įveikėme net  27 milijonus žingsnių! Esame labai laimingi, kad per visas aštuonias iššūkio savaites nuėjome net 453 milijonus žingsnių! Šiuo metu skaičiuojame, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius mums pavyks nueiti drauge.

Praėjusią savaitę keliavome Tauragės apskrityje, lankėme vieną moderniausių Lietuvoje Tauragės pilį, Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą, Raganų eglę, analogų pasaulyje neturintį Dionizo Poškos Baublių muziejų ir iš Vilniaus išėjome septynis kartus. Kartu praėjusią savaitę turėjome nueiti 2219360 žingsnių. Savaitės iššūkį viršijome daugybę kartų – nuėjome apie 70 milijonų žingsnių.

Na, o šią savaitę keliaujame į Telšių regioną. Iš Vilniaus išeisime 7 kartus, aplankysime Telšius, Mažeikius, Plungę, Viekšnius, Sedą, Rietavą ir Varnius, bei nužingsniuosime 2839980 žingsnių (1986 km).

dsc-0656.jpg

Gardų ozas – įspūdingiausias Žemaitijoje

Čia tikrai verta pradėti savo kelionę. Galima pamatyti didžiausią ir įspūdingiausią ozą Žemaitijoje, sužinoti, kas tai yra ir kaip jis susiformavo, pasivaikščioti ir iš apžvalgos aikštelės stebėti šių vietovių kraštovaizdį su širdelės formos sala dirbtiniuose tvenkiniuose. 

Ozas – ilga siaura kalva, sudaryta daugiausia iš smėlio ir žvyro. Šis kalvagūbris susidarė iš nuogulų, kurios klostėsi ledyno viduje, vandens tirpsmo tėkmių vagose prieš 12–13 tūkstančių metų. Puslankio formos sudėtingas pylimas – kalvagūbris nuo Varduvos upės Žemaičių Kalvarijos miestelyje tęsiasi į šiaurės vakarus net 3,5 km. Gardų ozo aukštis nuo papėdžių iki aukščiausių gūbrio keterų vietomis siekia 10–15 metrų. 

dsc-8716.jpg

Oginskių dvaro teritorija tarsi iš atviruko

Lankantis Plungėje būtų nuodėmė nepamatyti Oginskių dvaro, įspūdingongo jo parko ir ąžuolo.

Būtent Oginskiai 1879 m. pastatydino didingus, neorenesanso stiliaus (architektas Karlas Lorencas) rūmus. Jų vidus buvo įrengtas 1882-1885 m. Rūmus dekoravo Kazimiero Somerio stiuko dirbtuvių meistrai iš Varšuvos. Interjerą puošė lipdyba, tapybos pano, puošnios krosnys, kolekciniai baldai.

Dabar rūmuose įkurtas Žemaičių dailės muziejus, kuriame kaupiamos ir eksponuojamos muziejinės vertybės, atspindinčios Žemaitijos regiono kultūrinę, istorinę įvairovę, saugomos ir puoselėjamos Mykolo Oginskio dvaro tradicijos.

2012-2015 m. rūmai restauruoti. Šiuo metu dvaro ansamblį sudaro dešimt XIX a. pastatų ir statinių. Juos supa vienas didžiausių (58,3 ha) mišraus stiliaus parkų Lietuvoje.

Parko centrinė dalis užima aukštą, lygią terasą, yra geometrinio plano. Kitą dalį užima peizažinis parkas, apimantis Babrungo upės vagą ir dvi lomas - rytinę ir vakarinę. Pastarojoje įrengti keturi tvenkiniai, o rytinėje - trys. Pagrindinė alėja prasideda nuo pietrytiniame pakraštyje esančių vartų ir baigiasi ties rūmais. Šalia rūmų yra erdvi terasa, nuo kurios atsiveria reginiai į parko gilumą ir į pačią upę. Šiuo metu parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai: uosiai, klevai, mažalapės liepos. Čia auga ir garsusis Perkūno ąžuolas. Kodėl Perkūno? Nuvykite pasiklausyti legendos!

 

author-tomas-virsilas-3.jpg

Telšiuose sunku apsispręsti, ką lankyti pirmiausia

Iš tiesų pačioje Žemaitijos sostinėje Telšiuose net sunku apsispręsti, ar pirmiausia pasivaikščioti Masčio ežero pakrante, suvalgyti legendinių ledų, ar skaičiuoti miesto simbolius meškutes, o gal pasileisti į pažintinių takų nuotykį.

Masčio ežero pakrantės dalies teritorijoje atnaujinti esami ir įrengti nauji pėsčiųjų ir dviratininkų takai (suformuotas pėsčiųjų takų tinklas), įrengta šiuolaikinius techninius ir saugumo reikalavimus atitinkanti apšvietimo sistema, sutvarkytos esamos ir suformuotos naujos želdynų erdvės,  įrengti nauji suoliukai, rekreacijai ir sportui skirti mažosios architektūros elementai: vaikų žaidimų aikštelės, prieplauka, įrengtas paplūdimys, kur laisvalaikį leidžia ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai šeimomis, organizuojami renginiai, pritraukiantys vis daugiau besidominčiųjų Masčio ežero pakrantėje įkurtu Skulptūrų parku, ežero vaizdais.

Pasivaikščioję prie Masčio galite aplankyti Germanto kraštovaizdžio draustinio pažintinius takus, nesuskaičiuojamą daugybę Žemaitijos piliakalnių, tarp jų ir garsųjį Šatrijos kalną.

Taip pat gerai pavargsite, kol surasite visas Telšių skulptūras. Ar žinojote, kad čia yra Didžioji Žemaičių siena? Visai, kaip kinų, tik Lietuvoje!

 

ujhyg-14.jpg

Pavargę po kelionių pailsėsite užuosdami levandų aromatą

Jei po kelionės Telšių regione nespėsite grįžti į namus - ne bėda. Jus svetingai pasiruošę sutikti „Lavender Inn“.

„Lavender Inn“ yra modernus naujų pastatų kompleksas, kuriame įrengti svečių namai ir kavinė. „Lavender Inn“ įsikūrę ant Viešvėnų tvenkinio kranto, 7 km iki Telšių centro. Tyras ir šviežias oras, kerintis dvelksmas, kurį skleidžia levandų žiedų jūra, sukuria pakilią nuotaiką kiekvienam, pasiilgusiam natūralumo ir svaigaus prisilietimo prie gamtos.

Svečių namai siūlo ne tik patogų apgyvendinimą ir gardų maistą. Jie jums siūlo daug daugiau: jausmą, kvapą, emociją, istoriją, spalvų magiją. Kambarių įvairovė pagal spalvinę gamą bei nuotaikos perteikimą suteikia svečiams nepakartojamą galimybę pasirinkti sau artimiausią ir maloniausią, kad viešnagė taptų išskirtinė ir ypatinga.

Atvėrę „Lavender Inn“ kavinės duris, jūs turėsite galimybę pasilepinti unikaliais Šefo patiekalais su levandomis. Taip pat čia galite rasti SPA zoną, kurioje galėsite atsipūsti po dienos darbų ar kelionių ir pasimėgauti atpalaiduojančiomis procedūromis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA