Angle down Atgal

„Vasara ošia – neriam į Lietuvą“: keliaujame į Alytaus regioną

Pasibaigus trečiai iššūkio savaitei Etaplius.lt komanda netveria džiaugsmu – prie mūsų kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė tiek žmonių, kad jau dabar įveikta daugiau nei 143 milijonai žingsnių. Visi kartu jau pirmąją savaitę nuėjome visos vasaros mūsų planuotus 27 milijonus žingsnių! Prie iššūkio jau prisijungė per 1100 dalyvių, todėl dabar skaičiuosime, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius galime nueiti drauge.

Ką pamatėme Panevėžio regione?

Visą savaitę keliavome po nuostabių gamtos kampelių ir netikėtų pramogų kupiną Panevėžio regioną. Bendras savaitės tikslas buvo 2 538 250 žingsnių (1775 kilometrai). Kartu aplankėme Panevėžį, Ramygalą, Subačių, Kupiškį, Obelius, Rokiškį, Pandėlį, Biržus, Vabalninką, Pasvalį bei Joniškėlį, o iš Vilniaus išėjome net 11 kartų.

Apsilankėme Kupiškio mariose ir Uošvės Liežuvio dendrologiniame parke, po to vykome į Krekenavos regioninį parką ir nuostabius jo vaizdus atveriantį apžvalgos bokštą, tyrinėjome Biržų pilį ir linksmai pramogavome prie Kirkilų ežerėlių. Metas naujai kelionei į Alytaus regioną!

Toliau keliaujame po Lietuvą

Šią savaitę visi iššūkio dalyviai keliaus į Alytaus regioną. Ketvirtąją iššūkio savaitę turėsime įveikti 1 183 325 žingsnius (827,5 km). Iš Vilniaus išeisime 7 kartus ir trauksime į Alytų, Simną, Daugus, Varėną, Veisiejus, Druskininkus bei Lazdijus.

Dzūkijoje – beždžionių tiltai tikriems adrenalino gerbėjams

Dzūkijos beždžionių tiltai. Etaplius.lt nuotr.
Dzūkijos beždžionių tiltai. Etaplius.lt nuotr.

Ar žinojote, jog Dzūkijos regionas garsėja ne tik savo grybais ir uogomis, bet ir neįtikėtinais... tiltais?

Mardasavo kabantis tiltas per Merkio upę Varėnos rajone abejingų tikrai nepaliks. Įdomu tai, jog nors šis kaimelis yra išsidėstęs abiejose upės pusėse, jis niekada neturėjo tikro tilto. Kabantis beždžionių tiltas Mardasave iš kitų kabančių tiltų išsiskiria tuo, jog neturi jokių turėklų. Taip taip, šis tiltas – tikriems adrenalino fanatikams, nes visą kelią per upę turėsite nueiti pasikliaudami tik savo lygsvara, arba gali tekti išsimaudyti vėsiame Merkio vandenyje. Beje, Mardasavo tiltas dar vadinamas pavojingiausiu visoje Lietuvoje, tad nuotykiui ryžkitės atsargiai.

Per tą patį Merkį veda ir dar vienas kabantis tiltas – Puvočių. Tai tradicinis beždžionių tiltas, nuvedantis į netoliese esantį Puvočių kaimą. Nuraminsime – Puvočių kabantis tiltas turėklus turi ir yra tikrai tvirtas bei kokybiškas, tad saugiai persikels ne tik pėstieji, bet ir dviratininkai, o nuo paties tilto atsiveria dar neregėta Dzūkijos gamtos ramybė.

Kitas tiltas, kurio negalima neaplankyti viešint Dzūkijos regione – tai Milioniškių kabantis tiltas, taip pat kaip ir anksčiau minėtieji kertantis Merkio upę. Beje, visi trys tiltai vienas nuo kito yra išsidėstę vos per kelis kilometrus, tad pasiruoškite smagiam pasivaikščiojimui Dzūkijos miškų ir kaimų takeliais.

Nuo Metelių apžvalgos bokšto – stebuklingi gamtos vaizdai

Metelių apžvalgos bokštas. Etaplius.lt nuotr.
Metelių apžvalgos bokštas. Etaplius.lt nuotr.

Metelių regioniniame parke Lazdijų rajone rasite ir to paties pavadinimo apžvalgos bokštą. Nors 15 metrų aukščio Metelių apžvalgos bokštas ir nėra pats aukščiausias Lietuvoje, nuo jo atsiveria įspūdingi gamtos vaizdai – Metelių ežero ir Metelių kaimo panorama, Dusios ežero vaizdas, gausūs vandens paukščių pulkai.

Iš apžvalgos bokšto išvysti galima ir kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnio siluetą, ir paukščiams svarbią šlapią Kemsinės pievą. Nuobodžiauti neteks!

Vienas populiariausių šalyje Butrimonių fontanas

Butrimonių fontanas. Alytaus TIC/ D. Jakubavičiaus, A. Karlono, G. Bernatavičiaus nuotr.
Butrimonių fontanas. Alytaus TIC/ D. Jakubavičiaus, A. Karlono, G. Bernatavičiaus nuotr.

Turizmo sezonas Dzūkijos regione būtų visai kitoks be unikalaus Butrimonių fontano Alytaus rajone. Savo forma išsiskiriantis fontanas to paties pavadinimo miestelyje yra vienintelis toks visoje šalyje. Šviečiantis fontanas yra istorinės trikampės miestelio aikštės akcentas. Jis yra akrilo kolbos formos, o jo viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Ypač gražiai fontanas atrodo sutemus, kai yra apšviečiamas įvairiaspalvėmis šviesomis.

Gera žinia: šiemet fontanas ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis veiks ilgiau – iki pat vidurnakčio!

Tikimės, kad ir šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio, nes pažadame Jums su Alytaus regionu susijusį konkursą, kuris nepaliks abejingų!

Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite