Angle down Atgal

Vasara atitolino ir koronaviruso grėsmę: Šiaulių regione sergančiųjų mažėja, pasiskiepyti bus galima ir darbe, ir „Akropolyje“

Įsibėgėjusi vasara atitolino ir koronaviruso grėsmę. Susirgimų skaičius mažėja visoje Lietuvoje. Šiaulių miestas tarp didžiųjų Lietuvos miestų kol kas pirmauja. Epidemiologai pripažįsta, kad sergamumo mažėjimo tempai ne tokie, kokių buvo tikėtasi. Tam įtakos gali turėti ir plintančios mutacijos ir ne tokia greita vakcinacijos eiga.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, bendras sergamumas COVID-19 liga Šiaulių regione mažėja. „Aišku, jis mažėja ne taip sparčiai, kaip norėtųsi ir kaip tikėtasi, tačiau sergamumas didžiojoje dalyje Šiaulių regiono savivaldybių mažėja“, – sakė S. Abromavičienė.

Šiauliai ir toliau pirmauja

Aukščiausias sergamumas vis dar išlieka Šiaulių mieste. Statistikos departamento duomenimis, Šiaulių miesto sergamumo rodiklis siekia 105 atv. 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Šiuo metu jis viršija šalies sergamumo rodiklį. Šiauliai kol kas išlieka viena iš didžiausią sergamumą turinčių savivaldybių, lyginant didžiuosius Lietuvos miestus. „Perkopėmė Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Panevėžį, bet tikėkimės, kad situacija gerės“, – sakė NVSC Šiaulių departamento vadovė.

Išskirtina ir Joniškio rajono savivaldybė. Čia praėjusią savaitę sergamumas šoktelėjo nuo 68,8 iki 98,3 naujų atv. 100 tūkst. gyventojų. Tikėtina, kad išplitimą galėjo lemti susirgimai Joniškio rajono Gaščiūnų pagrindinėje mokykloje, su kuria siejami mutacijos atvejai.

Plinta mutacijos

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, įvežtinių atvejų praėjusią savaitę nebuvo registruota. Ir toliau vyrauja šeiminiai atvejai ir nenustatytos užsikrėtimo aplinkybės.

Per praėjusią savaitę iš viso Šiaulių apskrityje registruoti 3 nauji židiniai. 2 iš jų – Šiaulių mieste, 1 – Joniškio rajone.

Šiuo metu Šiaulių regione skaičiuojami 8 aktyvūs židiniai. Šiaulių mieste – 4, Šiaulių rajone – 2, Joniškio rajone – 2.

Susirgimai užfiksuoti gamybos įmonėse, ugdymo įstaigose.

Praėjusią savaitę Šiaulių regione nustatyti ir 8 mutacijų atvejai. 2 iš jų patvirtinti Kelmės rajone, 6 – Joniškio rajone.

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, dominuoja lietuviškoji atmaina, nustatyti ir pavieniai britiškosios atmainos atvejai.

Tęsiamas skiepijimas „gyvąja“ eile

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vinco Urbonavičiaus teigimu, per praėjusią savaitę Šiaulių miesto vakcinavimo centre paskiepyti 5225 šiauliečiai. „Procesas įsibėgėja. Praėjusią savaitę bandėme tris dienas padaryti gyvą eilę, kur galima skiepytis be išankstinės registracijos, tik turint asmenybę patvirtinantį dokumentą. Per tas tris dienas paskiepyti 355 iš anksto nesiregistravę asmenys“, – sakė V. Urbonavičius.

Šiuo metu Šiaulių mieste yra 3570 vakcinų, jos likusios iš praeitos savaitės. Šią savaitę miestą pasieks dar 2500 vakcinos dozių.

Šią savaitę taip pat bus skiepijama gyvąja eile. Daugiausia bus skiepijama „Pfizer“ vakcina, bet esant poreikiui bus sudaryta galimybė pasiskiepyti „Moderna“ ar „AstraZeneca“ gamintojų vakcinomis.

Vyks skiepyti įmonių darbuotojų

V. Urbonavičius paminėjo, kad šia savaitę bus parengti raštai įmonėms, organizacijoms, apie galimybę skiepytis nuo COVID-19 darbovietėje. Verslininkų, įmonių vadovų bus prašoma sudaryti norinčiųjų pasiskiepyti sąrašus. „Planuojame po Joninių, birželio 25 dieną mobilią komandą, kuri aplankys visas įstaigas, kurios bus pareiškusios norą pasiskiepyti. Mes suvakcinuosime darbuotojus, neatitraukdami juos nuo darbo proceso“, – sakė V. Urbonavičius.

Šiauliečių laukia dar viena naujovė. Nuo liepos 1 dienos ketinama atidaryti papildomą vakcinavimo centrą prekybos centre„Akropolis“. Ten dirbtų 2 komandos. Šiuo metu vyksta derinimo procesas.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite