Laisvalaikis2017 m. Rugpjūčio 2 d. 11:57

Marijampolė

Regina KulbokaitėŠaltinis: Etaplius.lt

10970

Nors vidurvasaris daugumai yra atostogų metas, aktyviai pramogaujančių ir sportuojančių žmonių Lietuvoje tikrai netrūksta. Liepos 22-ąją Marijampolėje vyko jau trečiasis, tik šį kartą naktinis, Suvalkijos pusmaratonis, į kurį susirinko rekordinis dalyvių skaičius iš visos Lietuvos.

Beveik trys šimtai sporto mėgėjų ir profesionalų iš Vilniaus, Kauno, Jonavos, Tauragės, Prienų panoro išmėginti savo jėgas netradicinėse naktinėse bėgimo trasose.

Renginio organizatoriai džiaugėsi gausiu dalyvių skaičiumi, puikiu oru ir galimybe pristatyti per pastaruosius keletą metų labai išgražėjusią Suvalkijos sostinę Marijampolę.

„Vienas iš renginio tikslų ir buvo ne tik skatinti žmonių fizinį aktyvumą, populiarinti bėgimą, bet ir parodyti miesto naktinį veidą, kuris šiuo metu yra ypač išraiškingas, spalvingas ir unikalus“, - sakė vienas iš renginio organizatorių, bėgimo mėgėjų klubo „Greičio blyksnis“ atstovas Mantas Žuolys.

Varžybų dalyviai varžėsi 21,098 km, 10 km ir 5 km distancijose asmeninėse ir komandinėse (estafečių) įskaitose. J.Basanavičiaus aikštėje startą pirmiesiems pusmaratonio bėgikams davęs renginio globėjas LR seimo narys Dainius Gaižauskas su dideliu azartu stebėjo besivaržančius dalyvius ir ypač palaikė bėgikus iš Suvalkijos.

Pusės maratono distanciją (21,098km) greičiausiai įveikė šio renginio ambasadorius Ruslanas Seitkalijevas, antrasis finišavo Vytautas Gražys, trečiasis - Nerijus Vilutis.

Pusės maratono komandinėje (estafetės) įskaitoje greičiausia komanda buvo „Kauno stumbriniai, antrąją vietą užėmė Marijampoliečių komanda „Lietuvos cukrus“, tretieji „Šešios trim“- komanda.

10 km distanciją asmeninėje įskaitoje tarp vyrų greičiausiai įveikė: Saulius Čalkevičius (I vieta), Tomas Aglinskas (II vieta) ir Vadim Andronik (III vieta).

Moterų tarpe 10 km distancijos nugalėtojos - Austė Janušauskaitė (I vieta), Vida Dolgovienė (II vieta) ir Lauryna Bubnytė (III vieta).

10 km trasą komandinėje (estafetės) įskaitoje greičiausiai įveikė duetas Darius Petkevičius ir Vaidas Paukštys, antrąją vietą užėmė Mindaugas Molevičius ir Almantas Barzdukas, trečiąją vietą- Lidija Kurnosova ir Eglė Galimovienė.

5 km bėgime nugalėjo orientacinio klubo „Javonis“ atstovas Mantas Martinkus. Antrasis finišavo Andrius Kazlauskas, trečiasis - Ruslanas Seitkalijevas.

Moterų 5 km bėgime pirmą vietą laimėjo Daiva Bielevičiūtė, atrają - Gintarė Eimantaitė, trečioji finišavo Edita Rakauskienė.

Prieš pat renginio kuliminaciją fejerverkų ir muzikos šou įvyko naktinės 100 m žmonų

nešimo varžybos, kuriose nugalėjo Vytautas ir Neringa Kirkliauskai, antrąją vietą užėmė Marijampoliečiai Edgaras ir Indrė Kristapavičiai, o trečioje vietoje liko jonaviečiai Eglė ir Rimvydas Galimovai.

Visi dalyviai, įveikę pasirinktą distanciją per kontrolinį laiką gavo atsiminimo medalius, prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir renginio rėmėjų prizais.

Padėkos bei taurės įteiktos ir gausiausiai dalyvavusiai organizacijai „Bėgimo klubas“, vyriausiam dalyviui Jonui Burokui (85m), jauniausiam- Mariui Maskeliūnui (10m.) bei originaliausio kostiumo savininkui Sigitui Pranaičiui.