Varėnos rinktinės orientacininkai dominavo tradicinėse VSAT varžybose

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

39585

VSAT metų orientavimosi varžybose komandinėje įskaitoje triumfavo jų organizatoriai Varėnos rinktinės sportininkai. Asmeninėje įskaitoje tarp moterų nugalėjo tos pačios rinktinės atstovė Eglė Baranauskaitė, o tarp vyrų geriausiai pasirodė Agnius Čiapas iš Pakrančių apsaugos rinktinės.

Pirmadienį Druskininkuose vyko VSAT 2018 metų orientavimosi varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Tradiciniame renginyje varžėsi pasieniečiai iš 5 VSAT rinktinių ir Pasieniečių mokyklos. Dalyviai, burtų keliu išsiaiškinę starto eilę, turėjo įveikti 4,6 km distanciją Druskininkų apylinkėse augančiame Šilainės miške.

Komandinėje įskaitoje geriausiai vietovėje orientavosi ir greičiausiai visus kontrolinius punktus eilės tvarka įveikė šeimininkų komanda. Bendras Varėnos pasienio rinktinės narių rezultatas – 2 val. 26 min. 26 sek. Antra vieta atiteko Pakrančių apsaugos rinktinės sportininkams, kurie distancijoje užtruko 2 val. 29 min. ir 29 sek. Treti liko Ignalinos pasienio rinktinės orientacininkai, kurie trasą įveikė per 3 val. 8 min. ir 26 sek.

Moterų grupėje pirmą vietą ir aukso medalį iškovojo Varėnos pasienio rinktinės atstovė Eglė Baranauskaitė, trasoje užtrukusi 51 minutę. Antra finišą pasiekė Pakrančių apsaugos rinktinės komandos orientacininkė Giedrė Zaronskytė, kurios laikas – 56 min. 53 sek. Trečią vietą užėmė VSAT Pasieniečių mokyklos sportininkė Raimonda Treigytė, trasoje užtrukusi 58 min. 55 sek.

Vyrų įskaitoje nugalėtojo titulas atiteko Pakrančių apsaugos rinktinės garbę gynusiam Agniui Čiapui. Trasą jis įveikė per 35 min. ir 21 sek. Beje, šis pasienietis orientacininkų varžybose triumfuoja nuolat. Varėnos pasienio rinktinės atstovas Mindaugas Stulgys, distancijoje užtrukęs 40 min. ir 14 sek., finišavo antras. Šis sportininkas taip pat nuolat lipa ant prizininkų pakylų tokiose varžybose. Ant trečio pakylos laiptelio užkopė M. Stulgio bendravardis ir kolega iš Varėnos pasienio rinktinės Mindaugas Česnulevičius, trasą įveikęs per 55 min. ir 12 sek.

Pereinamąją nugalėtojų taurę, diplomus nugalėtojams ir prizininkams įteikė Varėnos pasienio rinktinės vado pavaduotojas Deividas Kaminskas.