Angle down Atgal

Varėnos rajono savivaldybėje klesti korupcija?

Specialiųjų tyrimų tarnyba 2018 m. gruodžio 18 d. raštu informavo Varėnos rajono savivaldybės merą ir Vyriausybės atstovę apie atliktą Varėnos rajono savivaldybės korupcijos rizikos analizės tyrimą keliose Turto valdymo skyriaus kuruojamose srityse ir pateikė išvadą. Atrodytų, jog nieko čia keisto, atliktas tyrimas ir tiek, tačiau kuo toliau, tuo darosi įdomiau, nes, pasirodo, meras dirba vienas, nesitardamas nei su tarybos nariais, nei su tuo susijusia savivaldybės antikorupcijos komisija. Taip pat išvada nebuvo publikuota viešai, kad ją galėtų pamatyti ir Varėnos rajono gyventojai.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT) atliko korupcijos rizikos analizę Varėnos rajono savivaldybės administracijos veiklos srityse: savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto valdymas, naudojimas ir disponavimas juo; nekilnojamojo turto objektų, kurie yra netvarkomi arba apleisti, arba nenaudojami, arba naudojami ne pagal paskirtį nustatymas ir tokių objektų einamųjų metų sąrašo sudarymas bei keitimo procedūrų vykdymas; savivaldybės būsto fondo būklės gerinimas. Korupcijos rizikos analizė pradėta 2018 m. liepos 16 d., baigta 2018 m. lapkričio 14 d. Nustatyta, kad egzistuoja korupcijos rizika minėtose veiklos srityse. Nei Algis Kašėta, nei Vyriausybės atstovė apie šią STT pažymą nepranešė nei savivaldybės tarybos nariams, nei antikorupcijos komisijai ir, be jokios abejonės, nepaskelbė viešai savivaldybės internetinėje svetainėje, kad gyventojai galėtų paskaityti ir įvertinti, kokia yra situacija savivaldybėje.

Antradienį vykusiame tarybos posėdyje Antikorupcijos komisijos pirmininkas Marijonas Čapkovskis stebėjosi, kodėl jis nebuvo informuotas apie šią STT atlikto tyrimo medžiagą, kuri susideda net iš 46 lapų. Angelė Malinovskienė savo pareiškime teigė, kad akivaizdu, jog prieš beveik ketverius metus A. Kašėtos duotas rinkiminis pažadas valdyti skaidriai ir užtikrinti valdininkų atsakomybę bei pagarbą gyventojams subliuško su šios pažymos išvadomis: „O blogiausia ponui Kašėtai tai, kad šįkart ir apkaltinti socialdemokratų neišeis, nes tyrimas buvo atliktas vadovaujantis 2016-2018 metų duomenimis, t.y. tuo metu, kai rajoną valdė jis ir permainų koalicija“.

Apie STT nustatytus korupcijos rizikos pažeidimus skaitykite artimiausiuose „Giružio“ numeriuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite