Angle down Atgal

Varėnos rajone sulaikyta 14 sieną neteisėtai kirtusių migrantų, tarp jų – 6 nepilnamečiai

Varėnos rajone, pasienyje su Baltarusija antradienio rytą pasieniečiai sulaikė 14 sieną neteisėtai kirtusių migrantų, tarp jų – šeši nepilnamečiai.

Kaip BNS informavo VSAT atstovas Giedrius Mišutis, grupė migrantų sulaikyta apie 13.30 val., už 300 metrų nuo sienos.

„Sulaikyti keturi vyrai, keturios moterys, šeši nepilnamečiai. Įvertinti būklę ir atlikti visas procedūras jie vežami arba jau atvežti į artimiausią, Aleksandro Barausko užkardą“, – teigė G. Mišutis.

Apie dviejose palapinėse Lietuvos teritorijoje įsikūrusią migrantų grupę pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt. VSAT neturi duomenų, kad šiuo metu galėtų būti daugiau migrantų su palapinėmis, įsikūrusių pasienyje, Lietuvos teritorijoje.

Anot G. Mišučio, įvertinti, ar minėtų migrantų sveikatai negresia pavojus, iškviesti medikai. Jis negalėjo pasakyti, ar sulaikytieji bus grąžinti į Baltarusijos teritoriją, argumentuodamas, kad kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.

„Kaip visada, jie bus pamaitinti, sušils, jei reikės – pailsės. Paraleliai bus aiškinamasi sienos pažeidimo aplinkybės – ramiai, be jokių skubėjimų, bus vertinamos aplinkybės ir tada bus priimti kažkokie sprendimai dėl jų teisinės padėties“, – kalbėjo VSAT atstovas.

Aleksandro Barausko užkardoje likusiuose konteineriniuose nameliuose šiuo metu iš viso gyvena 25 migrantai, anot G. Mišučio, migrantams užtikrintos tinkamos sąlygos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite