Varėnos jaunimas – šalies rankinio čempionai

Alytus
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

Kaip reta įdomios ir įtemptos balandžio 5 – 7 dienos buvo Varėnos rankinio mėgėjams. Vienu metu dėl Lietuvos jaunimo ir jaunių pirmenybių apdovanojimų kovojo net trys mūsų sporto centro (SC) komandos ir visos iškovojo aukso medalius. Įdomu tai, kad dvi iš jų – U-15 ir U-19 – į čempionato finalinį turnyrą atvedė tas pats treneris – Irmantas Markiavičius. Kovos dėl medalių vyko skirtinguose miestuose, bet varžybų organizatoriai pasistengė taip sudaryti tvarkaraštį, kad tiek treneris, tiek jo auklėtiniai suspėjo visur.

Pirmoji pergalė

Pirmą pergalę su savo jaunaisiais rankininkais I. Markiavičius šeštadienį šventė Varėnos „Ąžuolo“ sporto salėje, kur vyko U-15 grupės antrojo diviziono atstovų medalių dalybos. Čia susitiko į pusfinalį iškopusių Šiaulių, Eišiškių, Garliavos ir Varėnos penkiolikmečių ekipos.

Mūsų SC komandai pusfinalyje teko susitikti su Kauno rajono Garliavos SM atstovais. Pirmą rungtynių pusę (15-mečių susitikimai vyko pagal formulę 2xpo 25 minutes) laimėję varėniškiai – 14:12, po pertraukos padidino spartą ir nugalėjo varžovus įtikinančiu rezultatu – 33:18. Jų konkurentai finale tapo Šiaulių „Dubysos SM“ komanda, kitame pusfinalyje įveikusi Eišiškių A. Ratkevičiaus SM penkiolikmečius – 23:20 (12:11).

Finalo rungtynės žadėjo būti įtemptos, nes namuose žaidę varėniškiai šio turnyro pirmajame etape šiauliečiams buvo pralaimėję du kartus – 20:21 ir 18:24. Tačiau istorija nepasikartojo. I. Markiavičiaus komanda pirmą įvartį į savo vartus, kuriuos šį kartą sėkmingai gynė Nojus Maziukas ir Nikitijus Rulis, praleido tik 10-tą minutę, kai patys jau buvo spėję įmesti penkis. Ir nors po to varžovai šiek tiek atkuto, jaunieji varėniškiai nesunkiai laimėjo kėlinį – 13:6, o rungtynes – 26:18. Geriausiais mūsų komandos žaidėjais buvo pripažinti Rapolas Valadka (pusfinalyje jis pelnė 9, o finale – 12 įvarčių) ir Nedas Vrubliauskas (7 ir 4).

U-15 grupės čempionai buvo apdovanoti taure ir aukso medaliais. Šiauliečiams atiteko sidabras, o rungtynes dėl bronzos laimėjo Eišiškių komanda, įveikusi „Garliavos SM“ – 27:19.

Septyniolikmečiams – auksas

Dar vienas jaunųjų rankininkų finalinis turnyras praėjusį savaitgalį vyko Eišiškėse, kur dėl 2019 m. Lietuvos jaunių čempionato antrojo diviziono apdovanojimų kovojo keturios U-17 amžiaus komandos. Tai: Alytaus SRC, Eišiškių A. Ratkevičiaus SM, Varėnos SC – 2 ir Klaipėdos „Viesulo SC“ jaunieji rankininkai.

Pirmaisiais mūsiškių varžovais Eišiškių sporto komplekso salėje buvo vietos septyniolikmečių kolektyvas. Rungtynių šeimininkai pirmajame varžybų etape buvo du kartus (28:25 ir 27:26) įveikę mūsų trenerio Rolando Markino auklėtinius, todėl vėl tikėjosi pergalės. Bet šį kartą varėniškiai iš karto perėmė iniciatyvą. Mūsiškiai, kurių komandoje labai sėkmingai žaidė Rokas Alekšiūnas, iš viso pelnęs 9 įvarčius, laimėjo pirmą kėlinį – 15:11 ir ilgai pirmavo po pertraukos. Varžovams skirtumą sumažinti pavyko tik prieš pat rungtynių pabaigą, bet Varėnos SC komanda išlaikė minimalią persvarą ir nugalėjo – 26:25.

Antrojo pusfinalio rungtynės tarp Alytaus ir Klaipėdos jaunių ekipų baigėsi uostamiesčio naudai. Todėl sekmadienį su jais varėniškiams ir teko kovoti dėl pirmosios vietos. Ir šį kartą mūsų septyniolikmečiai iš karto perėmė iniciatyvą, laimėjo pirmąjį kėlinį – 16:12, o antrajame pirmavo – 22:17. Ir nors varžovai ginklų nesudėjo, sukauptos persvaros pergalei užteko. Varėnos SC komanda nugalėjo – 28:27 ir buvo apdovanota aukso medaliais.

Medaliai – trečią kartą

Kova dėl Lietuvos jaunimo rankinio čempionato medalių vyko Vilniuje, kur rungtyniavo keturios pajėgiausios U-19 grupės komandos. Pusfinalyje Varėnos SC atstovų, kuriuos taip pat treniruoja I. Markiavičius, laukė dvikova su bendraamžiais iš Utenos DSC. Mūsiškiai iš karto užgulė varžovus ir pirmavo – 3:1, 8:4, po to – net 13:4, o kėlinį laimėjo – 20:10.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė. Tik kai rezultatas tapo – 29:14, treneris aikštelėje leido pasireikšti visiems žaidėjams, varžovai kiek sumažino skirtumą, bet Varėnos SC vaikinai nugalėjo įtikinamai – 36:25. Net 10 įvarčių mūsiškiams pelnė T. Valentukevičius, 8 – G. Ižganaitis, po 6 – T. Markiavičius ir M. Lapiniauskas.

Sunkesnės buvo finalo rungtynės dėl čempionų vardų, kur vieni prieš kitus stojo Varėnos SC ir antrą pusfinalį laimėjusią Molėtų KKSC komandą, žaidėjai. Mūsiškiai ir šį susitikimą pradėjo be žvalgybos ir 8-tą minutę pirmavo – 6:2. Tokį skirtumą Varėnos vaikinams pavyko išlaikyti ilgokai, bet kai kėliniui baigiantis varžovai jau ketvirtą kartą įgijo kiekybinę persvarą, jie rezultatą sušvelnino iki 17:15.

Po pertraukos dar vieno žaidėjo pašalinimas leido Molėtų vaikinams leido išsiveržti į priekį – 23:21. Laimė, varėniškiai nepalūžo ir po kelių minučių rezultatą išlygino – 25:25, o po to laimėjo šešių minučių atkarpą – 4:0. Šį skirtumą I. Markiavičiaus vaikinai išsaugojo iki galo ir nugalėjo aukštaičius rezultatu – 36:32.

Net 9 įvarčius nugalėtojams pelnė T. Markiavičius, 8 (4- 7 m baudiniais) – M. Lapiniauskas, 5 (2) – T. Valentukevičius, 3 – M. Sereičikas, po 2 – L. Sužiedėlis ir G. Išganaitis. Po rungtynių į sudarytą U-19 simbolinę Lietuvos rankinio rinktinę buvo įtraukti Varėnos SC žaidėjai: A. Dobrovolskas, M. Lapiniauskas ir T. Markiavičius. Rimtu kandidatu į šį septintuką buvo gerai žaidęs turnyre T. Valentukevičius, bet varžybų organizatoriai nusprendė, kad 4 vienos komandos žaidėjų čia bus per daug.

Ši U-19 Varėnos SC komanda, pradedant 2012 metais, kasmet dalyvaudama įvairių amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose aukso medalius laimėjo trečią kartą ir tris kartus buvo laimėjusi pirmenybių „sidabrą“, po du kartus iškovojo Lietuvos jaunių rankinio taurės turnyrus bei šalies jaunimo žaidynių rankinio čempionų vardus.

Varėnos sporto centro komanda, tapusi U-19 Lietuvos rankinio čempionais: Aurimas Dabravolskas, Taurintas Markiavičius, Mykolas Lapiniauskas, Davidas Patapovas, Klaidas Stoškus, Tomas Valentukevičius, Ignas Puodžiūnas. 2 eilėje: Mykolas Baliūnas, Dalius Lebedzevičius, Ignas Savičius, Gajus Kavaliauskas, Lukas Sužiedėlis, Virginijus Pozniakas, Gytis Ižganaitis, Mantas Sereičikas, treneris Irmantas Markiavičius.