Angle down Atgal

Varėniškiai nustebę: bilietai į festivalį nemokami tik išrinktiesiems?

Varėnos kultūros centro organizuojamas dešimtasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis sulaukė kritikos strėlių. Į naujienų portalą Etaplius.lt kreipėsi varėniškių pora, kurios teigimu, išrinktieji gauna nemokamus bilietus į festivalį, o štai „paprastiems mirtingiesiems“ tenka plačiai atverti pinigines.

„Norėjom paklausti kodėl yra tokia betvarkė? Varėnos kultūros centras rengia Dalios Tamulevičiūtės festivalį. Galit atsakyti logiškai, kodėl ponams visokiems profkių direktoriams, mero patarėjams, seniūnams dalina nemokamai kvietimus? O paprastiems mirtingiesiems po 10-12 eurų žmogui bilietas, tai koks čia festivalis? Šis festivalis finansuojamas iš Varėnos savivaldybės, tai kodėl nepadarius šventės visiems, dalinti kvietimus kas nori pasidžiaugti teatru, kiti žmonės aišku net neįperka tų bilietų. Gal galite pasidomėti?“, – portalo teiravosi varėniškiai.

Etaplius.lt susisiekė su Varėnos kultūros centru. Laikinai einanti direktoriaus pareigas Miglita Kašėtienė paaiškino, kad festivalis reikalauja didelių finansinių išteklių, todėl visiems pasiūlyti nemokamų bilietų neįmanoma.

„Dalios Tamulevičiūtės profesionalų teatrų festivalis reikalauja didelių finansinių išteklių. Į festivalį teatrai atvyksta savo lėšomis. Dekoracijų transportavimo, honorarus aktoriams, atlyginimus teatro personalui ir kitas išlaidas susijusias su spektaklių rodymu festivalio metu Varėnoje, teatrai apsimoka patys.

Nemokami festivalio renginiai yra du: festivalio atidarymas ir festivalio uždarymas. Į šiuos du nemokamus festivalio renginius duodami kvietimai pirmiausia tiems asmenims, kurie nuperka daugiausiai bilietų į festivalio spektaklius arba yra susiję su festivalio organizavimu.

Profesionalių teatrų festivaliui surengti Varėnos rajono savivaldybės skiriamų lėšų nepakanka. Savivaldybė skiria lėšas festivalio atidarymo ir uždarymo renginiams ir festivalio laureatų apdovanojimams.

Festivalio metu vyksta įvairios akcijos. Festivalio dalyviai sudaro galimybes įsigyti pigesnius bilietus į festivalio spektaklius senjorams, moksleiviams, šeimoms.

Festivalis ateityje galėtų būti nemokamas tuo atveju, jeigu atsirastų pastovūs ir potencialūs festivalio rėmėjai.“

Jau dešimtasis žymios kraštietės, režisierės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis vyks Varėnos kultūros centre rugsėjo 30 d. – spalio 28 d.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite