Angle down Atgal

Varėna vėl laukia svečių Grybų šventėje

Šiais metais gražiausi Dzūkijos pušynai kaip niekad dosnūs grybų ir uogų. Tad varėniškiai, puoselėdami gražią tradiciją kasmet rugsėjo pabaigoje Varėnoje surengti didžiausią Varėnos krašto renginį, šį šeštadienį vėl organizuoja Grybų šventę ir svetingai laukia atvykstančiųjų iš visų Lietuvos kampelių ir užsienio.

Šiemet Grybų šventė kviečia skambiu dzūkišku pavadinimu „Oi, ant kalno, ant aukštojo“. Vyksianti jau dvidešimt antrąjį kartą, ji etnografinio paveldo ir tradicijų, grybautojų, surinktų grybų, gausybės svečių iš Lietuvos ir užsienio, linksmybių ir dzūkiškų gėrybių skaičiumi Varėną vėl vienai dienai pavers didmiesčiu.

Didžiausią Varėnos krašto šventę Varėna pasitiks kaip ir kasmet pasipuošusi. Pasak Varėnos savivaldybės pranešimo, tai pajus ir gausūs šventės svečiai.

Ir šiemet šventė tradiciškai prasidės Lietuvos grybavimo čempionatu Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti itin grybinguose Marcinkonių kaimo miškuose. Azartiškiausius šiemet jau penkioliktojo čempionato dalyvius į mišką palydės, o po keleto valandų su dzūkiškomis dainomis sutiks ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišins Marcinkonių etnografinio ansamblio dainininkai bei kiti muzikantai.

Daugiausia grybų radusi grybautojų komanda ir šiemet į namus išsiveš įspūdingą Varėnos krašto juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę. Ji jau laukia savojo šeimininko. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato dalyviai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite