Angle down Atgal

Varėną papuošė knygų nameliai, iliustruoti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos tematika

Žymiausio mūsų kraštiečio menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtinėje atsiranda vis daugiau prasmingų  jį liudijančių ženklų. Varėnos miestą papuošė originalūs knygų nameliai M.K. Čiurlionio kūrybos tematika.

Simboliška, kad ši jaunimo dovana miestui buvo pristatyta minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną.  Šia proga Varėnos legendų ir padavimų parke vyko M. K. Čiurlionio knygų namelių atidarymo šventė ir nuotaikingas koncertas. Vienas iš jų įsikūrė Varėnos legendų ir padavimų parke, o kitas – prie Karloniškės ežero. Šią puikią idėją inicijavo Varėnos rajono Jaunimo reikalų taryba, originalius knygų namelius sumeistravo tautodailininkas Marius Kibildis, o M.K. Čiurlionio  kūrybos tematika juos meniškai iliustravo buvę Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtiniai: Miglė Averkaitė, Rimgailė Bloznelytė., Laimonas Žilinskas ir Ūlė Masteikaitė, vadovaujami mokyklos direktoriaus pavaduotojos Dalios Kleponytės–Šemeškienės.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasidžiaugė gražia iniciatyva, už ją padėkojo Kultūros ir sporto skyriaus vedėjai bei Jaunimo reikalų tarybos pirmininkei Laimai Denutienei, meistrui bei jauniesiems menininkams – už talentingai įgyvendintą idėją. „Noriu pasidžiaugti, kad miesto parkas atgijo tikrąja prasme ir tapo mylima susibūrimų vieta tiek vaikams, tiek senjorams, kurie čia žaidžia tenisą, domino, sportuoja. Suprantu, kad šiais laikais knygą paimt į rankas reikia prisiversti, nes yra išmaniosios technologijos. Bet jos negali atstoti niekas. Šie knygų nameliai suteiks galimybę pasiimti gerą knygą, paskaityti gerus tekstus. Labai svarbu, kad jie iliustruoti M.K. Čiurlionio kūrybos motyvais. Visiems turi būti aišku, kad Čiurlionis gimė Varėnoj. Jis mums ir toliau turi būti ne tik pasididžiavimu, bet ir įkvėpimo šaltiniu. Laikau rankose knygas, kurias dovanoju knygų nameliams. Pirmosios knygos – apie mūsų kraštą, jos pasakoja apie mūsų miestelius, kaimus ir įvairius mūsų krašto istorinis aspektus. Visiems linkiu gero skaitymo“, – sakė meras, įteikdamas knygas Laimai Denutienei.

Laima Denutienė padėkojo merui už vertingas knygas, kurios po renginio papildė knygų namelio lentynėles, pasveikino vaikus su Tarptautine vaikų gynimo diena ir vasaros pradžia. „Saulė ir knyga – du šviesos šaltiniai, kurie lydi mus lydi visą gyvenimą. Linkiu daug saulėtų dienų, daug šviesos ir šilumos. Linkiu, kad šie knygų nameliai būtų pilni knygų, kad skaitytumėt. Gražios šventės!“

Varėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė, kuri šiuo metu yra motinystės atostogose, sakė, kad knygų  namelių idėja gimė praėjusiais metais, minint M.K.Čiurlionio 145–ąsias metines, tad jie ir pavadinti M.K. Čiurlionio knygų nameliais. „Paskelbėme idėjų konkursą. Tarybos nariai dalijosi įvairiais pasiūlymais, kaip galima būti prasmingai papuošti savo mylimą miestą. Jaunimo reikalų tarybos pirmininkės Laimos Denutienės idėja pastatyti knygų namelius ir taip jaunimą bei visą miestelio bendruomenę skatinti daugiau skaityti ir šviestis sulaukė didžiausio visų narių palaikymo. Nusprendėme, kad nameliai turi būti apipavidalinti Lietuvos menininko, kompozitoriaus M. K. Čiurliono, gimusio Senojoje Varėnoje, kūrybos akcentais. Jie paliudys didžiojo talento tapatybę, žadins žmonių kultūrinę atmintį ir skatins skaityti“.

Šie knygų nameliai – antroji jaunimo dovana miestui. Pirmąją dovaną – dailų suoliuką, stovintį prie Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos – jaunimas miestui padovanojo prieš keletą metų.

Knygų namelių atidarymo šventėje vyko gražus Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtinių bei kitų jaunųjų Varėnos talentų  koncertas, kuriame klausytojus džiugino Domas Puzonas (klavišiniai), Bernardas Tūbinė (blokfleita, akomponavo    Laima Petruškevičienė, klavišiniai), Barbora Žukaitė (klavišiniai), Rytis Kosmonas (akordeonas),

Vakaris Tamulis (akordeonas),  Urtė Samulevičiūtė (klavišiniai),  Mykolas Bakula (klavišiniai), Dominykas Barčiukas (eufonija, akompanavo Laima Petruškevičienė, klavišiniai), Smiltė Grigėnaitė (klavišiniai), Jokūbas Bakula (klavišiniai), Pijus Melešius (akordeonas), Žilvinas Soraka (trimitas, akompanavo Laima Petruškevičienė, klavišiniai). Šventiniame renginyje taip pat nuotaikingai koncertavo muzikuojantis jaunimas – Klaudijus Marinas, Kamilė Andrijauskaitė, Meda Švedaitė ir kiti.

Jau pirmąją dieną knygų namelių lentynėlės prisipildė įdomiomis  knygomis. Jas dovanojo meras Algis Kašėta, Varėnos viešosios bibliotekos direktorius Eitaras Krupovičius, varėniškiai.  Knygų nameliai skirti visiems varėniškiams ir miesto svečiams. Kiekvienas galintis kviečiamas atnešti po knygą ir padovanoti ją skaitytojams. Taip pat siūloma kur nors knygoje parašyti palinkėjimą Varėnai ir šios knygos skaitytojui, kodėl knygą dovanojančiam žmogui tas kūrinys toks svarbus.

Iniciatyvos įgyvendintojai tikisi, kad šiomis lauko bibliotekėlėmis bus aktyviai naudojamasi – dalinamasi knygomis, jos skaitomos ir, žinoma, knygų nameliai saugomi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite