Angle down Atgal

Vandalai vėl sudegino stendus

Pastaraisiais metais nesiliauja dubenuotojo Lūžų akmens, esančio Gražutės regioniniame parke Zarasų rajone, niokojimas. Akmuo stūkso Lūžų senovės kulto vietoje. Ji įrašyta į Kultūros vertybių registrą.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos kultūrologė Kristina Ivanovaitė vakar aplankė akmenį. „Liūdna, bet mūsų ankstesni informaciniai plakatai, raginantys nežaloti kultūros ir gamtos paveldo, vėl sunaikinti. Matyt, sudeginti šalia lauželyje su visu mediniu stovu“, - sakė ji.

Ant akmens laužo nekurta. Bet plakatų nėra. Parko specialistai pritvirtino naujus. „Beliko niokotojus įspėti, kad dabar mes šią vietą stebėsime kameromis“, - sakė K. Ivanovaitė.

Pasak specialistės, pernai su archeologu Vykintu Vaitkevičium atliktas akmens restauravimas pasiteisino, įtrūkimai buvo užpildyti skalūnine derva, todėl dabar lietaus vanduo akmens dubenyje jau užsilaiko. Seniau, nuo vandalų laužų deginimo akmuo buvo visas suskilinėjęs, vanduo išbėgdavo pro plyšius. „Nors dabar vanduo jau užsilaiko, bet pagal drėgnas žymes matyti, kad jis dar šiek tiek skverbiasi į akmens vidų. Konsultuosimės su specialistu ir galbūt reikės suleisti dar šiek tiek skysto akmens“, - sakė K. Ivanovaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite