REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Birželio 23 d. 09:56

Vamzdžių lankstymas pasitelkiant šiuolaikines technologijas: stiprumas padidinamas net kelis kartus

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


179516

Vamzdžių lenkimo technologija padeda išgauti patvarius, aukštos kokybės metalo gaminius, kuriuos galima naudoti įvairiose pramonės srityse. Svarbiausia, kad įvairios vamzdžių lenkimo technologijos padeda išvengti suvirinimui būdingų siūlių, tad metalo gaminiai yra atsparūs korozijai. Šiuolaikinių technologijų pagalba išgaunamos įvairiausios sulenktų vamzdžių formos, tikslios jungtys. Gali būti lankstomi įvairaus skersmens apvalūs, kvadratiniai ar ovalūs vamzdžiai, kurie yra pagaminti iš įvairaus metalo.

Pramonėje ir interjere

Išlenkti vamzdžiai yra paklausūs statant patikimas vandens tiekimo ir kanalizacijos sistemas, kuriose minimalus siūlių ir jungčių skaičius garantuoja nuotėkio rizikos sumažėjimą. Profilių lenkimas suteikia galimybę įvairaus metalo vamzdžius paversti į funkcionalias bei grožiui skirtas interjero detales, fasadų ir turėklų elementus, baldus ar daugybę kitų gaminių. Jie paklausūs automobilių pramonėje, statybų sektoriuje. Vamzdžiai lenkiami rankiniu ir mechaniniu būdu. Skiriamas karštas ir šaltas vamzdžių lankstymas. Lenkiama su užpildais ir be jų. Lenkimo būdas priklauso nuo vamzdžio skersmens, lenkimo kampo ir metalo.

Pusiau kompiuterizuotomis staklėmis

Specializuotas profilinis vamzdžių lenkimo įrenginys leis atlikti darbus preciziškai, užtikrinti, kad nebūtų siūlių ir nelygumų. Išlaikomas pastovus vamzdžio sienos storis per visą perimetrą, nepaisant apdorojamo vamzdžio sekcijos. Vamzdžių lankstymas nekeičiant konstrukcijos ir naudojamų metalų, kelis kartus padidina gaminio stiprumą. UAB „Politeca“ vamzdžių lankstymo darbai yra atliekami naudojant pusiau kompiuterizuotas elektrines stakles, kurios užtikrina, kad procesas bus greitas ir sklandus. Naudojant šias stakles vamzdžiai yra deformuojami tiek, kiek reikia, todėl galima tikėtis maksimaliai gero rezultato.

Šaltas vamzdžių lankstymas

Šaltas profilio vamzdžių lankstymas atliekamas valcavimo būdu ar vyniojant metalą aplink stacionarų šabloną. Valcuojant metalo plokštė yra perleidžiama per tris ritinius, kurie sukasi skirtingomis kryptimis, gaminį veikia didelė spaudimo jėga, todėl metalas susilanksto jums reikiamu kampu ir kryptimi.  Esant poreikiui vamzdis lenkiasi aplink stabilų, nejudantį stovą, kuris, kuris jį prispaudžia. Metalinių vamzdžių lankstymas vyniojimo metodu naudojamas dideliems gaminiams, kurių skersmuo yra iki 40 cm. Tokiose gamybiniuose stovuose sukamas lenkimo sektorius, kuriame tvirtai pritvirtintas vamzdžio galas. Apvalaus arba išlenkto vamzdžio išorė yra palaikoma užveržimo juosta, o iš vidaus ji tvirtinama su įtvaru. Tačiau šalto lenkimo metodai tinka tik vamzdžiams, kurių sienos yra gana plonos.

Vamzdžių lankstymas didinant temperatūrą

Storasieniai vamzdžiai ir didžiausią skersmenį turintys gaminiai turėtų būti sulenkti didinat temperatūrą, kaitinant metalą. Lenkiant vamzdžius karštu būdu užtikrinama, kad būtų pasiekti optimalios kokybės lenkimai su minimaliais atkarpos formos nuokrypiais. Siekiant užkirsti kelią susmulkėjimui, išsipūtimui ir įtrūkimams lenkimo metu, vamzdis gali būti  užpildomas smulkiu sausu smėliu. Svarbu leisti pernelyg neperkaitinti atskirų zonų. Perkaitęs vamzdis atvėsinamas vandeniu. Paprastai lenkiami apvalios formos vamzdžiai, bet gali būti apdirbamos ir kvadratinės ar stačiakampės, ovalios vamzdžių formos, jei to reikalauja darbų specifikacijos. 

Esminis kriterijus – ilgalaikiškumas

Metalo gaminiai yra naudojami įvairiose pramonės šakose. Jiems keliami aukšti kokybės reikalavimai, bet esminis kriterijus – ilgalaikiškumas. Todėl vamzdžių lankstymas, kaip ir kiti metalo apdirbimo darbai, privalo būti atliekami atsakingai. Praktikoje yra daugybė būdų, kaip sulenkti vamzdžius, tačiau speciali įranga, ilgametė darbo patirtis, profesionalų pagalba yra būtina, norint pasiekti optimalią gaminio kokybę, darbus atlikti greitai ir efektyviai.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA