Angle down Atgal

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba raginama skubiai imtis kainų mažinimo

Seimo socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą, ragindama skubiai peržiūrėti energetikos, tai yra šilumos, elektros, dujų, kainas nelaukiant metų galo.

Situacija, kai didmeninės naftos ir dujų kainos rekordiškai mažos, o gyventojai dėl karantino kasdien praranda pajamas ir darbo vietas, socialdemokratų nuomone, reikalauja neatidėliotinų sprendimų ir solidarumo iš valstybės kapitalo turinčių bei savivaldybių įmonių.

„Dabar, kaip ir praėjusias krizes metu, vis kalbama apie solidarumą. Jo reikalaujama ir iš verslo, ir iš gyventojų. Valstybės kapitalo turinčios įmonės, tokios kaip „Ignitis“ arba savivaldybių šilumos, vandens tiekimo įmonės, kol kas tik sudaro galimybę atidėti mokėjimus už jų teikiamas paslaugas. Vis dėlto apie elektros, šilumos, vandens ar dujų kainų sumažinimą nekalbama. Gyventojų ir įmonių pečius užguls besikaupiančių skolų našta. Matome, kad energetines paslaugas teikiančios įmonės gautus pelnus išsimoka kaip dividendus, investuoja į užsienio įmones, leidžia reklamai, užuot sunkiu metu solidarizavęsi su į krizę patekusiais Lietuvos žmonėmis“, – sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė Rasa Budbergytė.

Pasak Seimo narės, pagal įstatymus pačios įmonės gali sumažinti savo paslaugų kainas, jei nesivaikytų pelnų, o būtų socialiai atsakingos. Bet kadangi praėjus beveik mėnesiui karantino iš šių įmonių solidarumo ženklų nėra – reikia tikėtis sprendimo iš Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos.

„Pagal įstatymus Valstybinė energetikos reguliavimo taryba viršutinę ribą peržiūri metų gale, bet tai ji gali daryti ir metų eigoje. Todėl toks sprendimas reikalingas dabar, kai nemaža dalis gyventojų ir verslo atsiduria energetiniame skurde – sunkiai išgali susimokėti už paslaugas, o pasaulinėse rinkose matome kaip niekad nukritusias dujų ir naftos kainas. Jeigu valstybės ir savivaldybių valdomai įmonių grupei solidarumas yra svetimas, tai raginu Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą prabusti ir imtis, ko visi laukiame“, – sako socialdemokratų frakcijos seniūnė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite