REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Liepos 11 d. 16:11

Valstybės dienos šventė prie Merkinės piliakalnio buvo skirta miestelio jubiliejiniams metams

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


91037

Liepos 6 d. lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę“. Šventės organizatoriai didžiuojasi, jog esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną himnas iš širdies į širdį skambėjo ir Varėnos rajone: prie Varėnos rajono savivaldybės, gyvenvietėse prie kultūros centrų, kryžių, paminklų, privačiose teritorijose. Didžiausią įspūdį ir išskirtinę bendrystę galima pajusti prie Merkinės piliakalnio. Tapo gražia tradicija, kad čia susirenka žmonės iš viso rajono, pritraukia nemažai svečių iš visos Lietuvos.


Foto galerija:

dsc-6340-2.jpg
dsc-6352-2.jpg
dsc-6365-2.jpg
dsc-6375-2.jpg
dsc-6380-2.jpg
dsc-6447-2.jpg

Šių metų Valstybės dienos šventė „Vakaras Vienaragio slėnyje“ prie Merkinės piliakalnio buvo ypatinga – skirta Merkinės jubiliejiniams metams. Miestelis švenčia vardo paminėjimo 660-metį. Gyvenvietė pirmą kartą buvo minima 1359 m. Naugarduko metraščiuose. Po kelių dešimtmečių valstybės krikšto metais (1387 m.) gyvenvietė jau vadinama miestu ir valsčiaus centru. Merkinės pilis buvo viena iš to meto valdovų rezidencijų. 1569 m. (prieš 450 metų) Žygimantas Augustas miestui oficialiai suteikė Magdeburgo teisę. Po šio įvykio Merkinė ėmė klestėti. Garbinga istorinė praeitis prie Merkinės piliakalnio juntama ir šiandien. Ją sukuria žmonių bendrystė ir stipri Merkinės bendruomenė. Čia giedama „Tautiška giesmė“ turi išskirtinai stiprią vidinę energiją.

Kaip ir kiekvienais metais, Valstybės dienos proga Merkinėje visus džiugino gražus koncertas. Jo metu savo pasirodymus dovanojo Merkinės kultūros centro folkloro ansamblis „Kukalis“, atlikėja Rugilė Sinkevičiūtė, Viečiūnų tautinių šokių kolektyvas „Avilys“, Alytaus linijinių šokių kolektyvas „Rūta“ ir Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“.

Svarbiausia šventės dalis – „Tautiškos giesmės“ giedojimas pradėtas uždegus ąžuolo vainikais puoštą laužą, susikibus rankomis, plazdant vėliavoms. Žmonių buvo pilna tiek piliakalnio papėdėje, tiek ant laiptų, tiek ant piliakalnio. Sugiedojus himną dar kurį laiką skambėjo muzika ir dainos, žydėjo vienybė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA