Angle down Atgal

Valstybė šiemet finansuos per 20 tūkst. pirmakursių mokslą profesinėse mokyklose

Trečiadienį prasidėjo priėmimas į profesinio mokymo įstaigas, į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 20 tūkst. 610 asmenų, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Pagrindiniame priėmime mokymo programas stojantiesiems siūlys per 60 profesinio mokymo įstaigų.

Anot pranešimo, šiemet prašymus mokytis pagal profesinio mokymo programų modulius profesinio mokymo įstaigose galės teikti I–IV gimnazijos klasių ir 9–10 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai. Šie mokiniai tuo pačiu metu galės mokytis ir savo bendrojo ugdymo mokyklose, siekdami vidurinio išsilavinimo, ir profesinio mokymo įstaigose. Baigę modulius jie gaus kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą.

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7-osios, o vidurinį išsilavinimą turintys asmenys – iki rugpjūčio 12-osios.

Šiame etape stojantysis gali nurodyti ne daugiau kaip tris pageidavimus.

Kvietimai mokytis asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ar jo neturintiems, bus paskelbti rugpjūčio 10-ąją, vidurinį išsilavinimą turintys asmenys kvietimus gaus rugpjūčio 14-ąją.

Mokymo sutarčių su pakviestaisiais mokytis sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 12 – 17 dienomis.

Nuo rugpjūčio 15-osios iki rugpjūčio 26-osios vyks papildomas priėmimas.

Pernai į profesinio mokymo įstaigas priimta per 19,4 tūkst. mokinių, tai yra 2,2 tūkst., arba 13 proc., daugiau nei 2018 metais. Daugiausiai vietų teko inžinerijos ir inžinerinių profesijų, paslaugų asmenims, architektūros ir statybos švietimo sritims.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite