Angle down Atgal

„Valstiečių“ rokiruotės: pašalino V. Pranckietį, nori atstatydinti R. Žemaitį

Šiandien valdantieji nutarė pašalinti iš frakcijos narių gretų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. „Valstiečiai“ taip pat ketina rinkti parašus dėl „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimo iš Seimo vicepirmininko pareigų.

Apie pastarąją iniciatyvą trečiadienį po frakcijos posėdžio pranešė „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Bet kokiu atveju sprendimas yra koalicijos, kad jis negali būti Seimo vicepirmininku šioje situacijoje. Bus pateikti parašai dėl jo atstatydinimo“, – sakė R. Karbauskis, tačiau konkrečias datas ir terminus atsisakė nurodyti.

Kaip ELTA jau skelbė, trečiadienį iš ryto Seimo valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis irgi sakė, kad R. Žemaitaitį planuojama atstatydinti.

„R. Žemaitaičio likimas panašus bus kaip ir Seimo pirmininko. Bus atstatydinimas, aišku“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, antradienį Seimo valdyboje priimant sprendimą dėl nenumatyto posėdžio sušaukimo R. Žemaitaitis palaikė opoziciją.

„Vakar pavyko Seimo valdyboje užsitikrinti Seimo pirmininkui daugumą. Tai įvyko dėl to, kad R. Žemaitaitis palaikė opoziciją. Dabar visiškai akivaizdu, kad kažkurį laikotarpį Seimo valdyboje daugumą turi opozicija, bet Seime dauguma nepasikeitė, dėl to viskas yra laikina. Visi sprendimai bus priimti ir atitinkamai įsivyraus darna“, – sakė R. Karbauskis.

Dar vienas valdančiųjų žingsnis - iš frakcijos pašalintas Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Kaip teigė R. Karbauskis, už tai balsavo 38 frakcijos nariai, vienas balsavo prieš ir vienas nedalyvavo balsavime.

„Šiandien frakcija balsavo dėl to, kad Seimo pirmininkas būtų pašalintas iš frakcijos. Jūs žinote, kad jo narystė frakcijoje buvo sustabdyta po to, kai jis tapo Seimo pirmininku. Mes to daryti nenorėjome, iki įvyks balsavimas dėl Seimo pirmininko atstatydinimo, bet po vakarykštės dienos argumentų to nedaryti nebeliko galimybės“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis pripažino, kad toks frakcijos sprendimas iš esmės nieko nekeičia, bet jei toks sprendimas nebūtų priimtas, V. Pranckietis, netekęs Seimo pirmininko pareigų, atsidurtų „valstiečių“ frakcijoje.

„Tai nieko nekeičia, bet jei V. Pranckietis nebus Seimo pirmininku, jis automatiškai taps Mišrios Seimo narių grupės narys“, – sakė R. Karbauskis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite