„Valstiečiai“ naujajame Seime save mato kaip tradicinių vertybių gynėjus

Vilnius
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) naujajame Seime savo vaidmenį mato kaip tradicinių vertybių apsaugą.

„Nuo mūsų dabar labai daug kas priklausys, nes (reikės) apginti tas tradicines vertybes. Turint omeny narkotikų  įteisinimą ir taip toliau, tai yra tie dalykai, kurių mes tikrai neleisim, esam tikri, kad prezidentas vetuos“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį sakė LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Valstiečių“ vadovas teigė, kad prezidentas „pasisakė už tradicines vertybes dar rinkimuose ir niekada pozicijos nepakeitė“. „Niekada nebuvo veto su tuo, ką mes darėme susijusio su tradicinėmis vertybėmis, jei būdavo (veto), būdavo susiję su kitais klausimais“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ vadovo, į rinkimus partija ėjo turėdama užduotį arba formuoti valdančiąją koaliciją, arba būti stipri opozicija, ir pastarąjį tikslą sako esant pasiektą.

„Šnekant apie minimalų tikslą, tai buvo turėti stuburą opozicijoj, 32 mandatai leidžia turėti ir opozicijos lyderį, kas leidžia mums tikėtis atidirbti opozicijoje. (...) Opozicija tikrai bus pajėgi blokuoti visus sprendimus, kurie nenaudingi, arba palaikyti prezidento veto. Manau, kad mūsų galimybės dirbti opozicijoje yra palankios“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad labiausiai norėtų, jog naujoji valdžia nepanaikintų sprendimų, jo žodžiais, sumažinusių socialinę atskirtį.

„Aš manau, kad tie sprendimai, kurie padaryti mažinant socialinę atskirtį, turi būti tęsiami, faktai rodo, kad žengti teisingi žingsniai kalbant tiek apie socialinę atskirtį šeimose, tiek tarp senjorų, tarp labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių, vidurinės klasės formavimą, mokestinė reformą, kuri leido suformuoti ir lengviau pasijausti vidutinei klasei “, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, „valstiečiai“ naujajame Seime iškovojo 32 mandatus.

Palyginti 2016 metų rinkimuose nugalėję valstiečiai tuomet gavo 54 mandatus ir formavo Vyriausybę.

Šių metų rinkimus laimėjo pastaruosius aštuonerius metus opozicijoje buvę konservatoriai, kurie Vyriausybę ketina formuoti su liberaliomis partijomis – Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

BNS