Angle down Atgal

Valgyti saldumynus ir numesti svorio? Įmanoma, jei žinote paslaptį!

Kad numestumėte svorio, nebūtina visiškai atsisakyti saldumynų. Tereikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Žmonės, kurie nori numesti svorio, dažniausiai atsisako trijų dalykų: saldumynų, angliavandenių ir riebaus maisto. Turbūt jau teko girdėti, kuo gali būti kenksmingi greitai pasisavinami angliavandeniai ir riebus maistas. O ką žinote apie saldumynus? Vis dėlto jų visiškai atsisakyti nėra gerai.

Daugiau šokolado – mažiau svorio

Kaip rodo tyrimo, kuriame dalyvavo 15 tūkstančių savanorių, rezultatai, žmonės, kurie reguliariai valgo saldumynus ir šokoladą, paprastai yra mažiau linkę į nutukimą, jų kūno masės indeksas būna mažesnis, o medžiagų apykaita aktyvesnė nei tų, kurie visiškai atsisako saldumynų. Be to, šokolado mėgėjams vidutinė hipertenzijos rizika yra 14 % mažesnė, o metabolinio sindromo rizika – 15 % mažesnė.

Kodėl taip yra? Tyrėjai mano, kad visa tai yra susiję su stresu, o tiksliau – jo nebuvimu. Jei saldumynai draudžiami, jaučiamės nejaukiai, mūsų kūnas patiria stresą. Dėl to anksčiau ar vėliau suvalgysime draudžiamus saldainius, tačiau vietoj naudos gausime papildomą kortizolio porciją, kenkiančią tiek figūrai, tiek sveikatai. Tyrėjai mano, kad daug naudingiau leisti sau saldumynus – kiekvieną dieną, bet po truputį.

Kaip valgyti saldumynus, kad numestumėte svorio?

Yra keletas paprastų taisyklių, kurių laikydamiesi galite mesti svorį, nedrausdami sau mėgstamų saldumynų.

Paros saldumynų dalis neturėtų viršyti 10 % dienos raciono. Taigi, jei bandysite suvalgyti ne daugiau kaip 2000 kalorijų per dieną, tada iš saldainių ar šokolado gautų kalorijų turėtų būti ne daugiau kaip 200.

Geriausia rinktis desertus, kuriuose yra daug kakavos ir mažai cukraus.

Desertą geriausia valgyti ryte, kai mūsų medžiagų apykaita ypač aktyvi.

Deserto jokiu būdu neturėtumėte pakeisti maistu ar užkandžiu – geriausia jį valgyti po pusryčių ar priešpiečių.

Skanaus!

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite