Angle down Atgal

Vakcinų tiekimas ir gamybos pajėgumai tebekelia iššūkį skiepijimui ES

Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius paragino ES imtis aktyvesnių veiksmų, užtikrinant vakcinos tiekimą, siekti spartaus sutarimo dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato ir stiprinti koordinuotą vakcinacijos komunikaciją ES mastu.

Užsienio reikalų viceministras A. Pranckevičius antradienį dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES-Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

„Nereguliarus tiekimas kelia didžiausią iššūkį sklandžiam skiepijimui, todėl Lietuva ypač remia pastangas didinti vakcinų gamybą ES ir yra pasirengusi pati prisidėti prie jų gamybos plėtros. Taip pat svarbu, kad gamintojai laikytųsi savo sutartinių įsipareigojimų. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vakcinų, į kurias ES investavo, gamybos spartinimui bei koordinuotai ir aiškiai ES komunikacijai dėl Europos vaistų agentūros (EVA) autorizuotų vakcinų. Sveikiname sutarimą Taryboje dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato ir tikimės spartaus sutarimo su Europos Parlamentu. Nuosekliai pabrėžiame, kad būtų pripažįstami tik sertifikatai, patvirtinantys skiepijimą EVA autorizuota vakcina", - pabrėžė viceministras.

Taip pat viceministras pažymėjo ES solidarumo ir paramos ES partnerėms svarbą. „Sveikiname žingsnius, užtikrinant ES vakcinų teikimą partnerėms Vakarų Balkanuose - tai ypatingai svarbi žinia, siekiant pandemijos suvaldymo už ES ribų, tačiau kartu privalome palengvinti prieigą prie vakcinos ir ES partnerėms Rytų bei Pietų kaimynystėje".

ES-JK klausimu Europos Komisija (EK) Taryboje pristatė susiklosčiusią situaciją dėl tarptautinius susitarimus pažeidžiančio vienašališko Šiaurės Airijos taikomų prekybos palengvinimų pratęsimo su likusia JK dalimi. Bus tęsiamos diskusijos tarp EK ir JK - iš JK ES tikisi bendradarbiavimo, kartu parengiant aiškų ir detalų visų Išstojimo susitarimo įsipareigojimų įgyvendinimo tvarkaraštį.

A. Pranckevičius pažymėjo, jog būtina išspręsti situaciją dėl diskriminacinio vizų mokesčio taikymo penkioms valstybėms narėms, įskaitant ir Lietuvą. „Labai vertiname EK ligšiolines pastangas, siekiant užtikrinti lygias teises visiems Europos piliečiams, ir prašome išlaikyti šį klausimą ES ir JK darbotvarkėje", - sakė viceministras.

Vaizdo konferencijoje buvo aptartas ir teisinės valstybės klausimas - EK pristatė teisinės valstybės metinės ataskaitos dalis, kuriose apžvelgiama situacija Vokietijoje, Airijoje, Graikijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. BRT metu ministrai aptarė pasirengimą konferencijai dėl Europos ateities ir balandžio 19 dieną aktyvuotą skaitmeninę konferencijos platformą, kurioje visi Europos piliečiai galės įsitraukti į dalyvavimą šiame renginyje. Be to, ES Tarybai pirmininkaujanti Portugalija informavo delegacijas apie ES plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos procesą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite