Angle down Atgal

Vakarų Europą apėmus kaitros bangai fiksuojami nauji temperatūros rekordai

Belgijos, Nyderlandų ir Paryžiaus meteorologai per pastarąsias dvi dienas užfiksavo rekordiškai aukštą oro temperatūrą, į Vakarų Europą atėjus naujai karščio bangai, kuri sutrikdė susisiekimą ir išprovokavo perspėjimų dėl saugumo.

Belgijos Karališkojo meteorologijos instituto vyriausiasis sinoptikas Davidas Dehenauwas (Davidas Dehenauvas) ketvirtadienį sakė, kad ankstesnę dieną šalies rytuose esančiame Lježe buvo užregistruotas 40,2 laipsnio Celsijaus karštis.

Tai aukščiausia šalyje užregistruota oro temperatūra nuo meteorologinių stebėjimų pradžios.

Olandų Meteorologijos institutas savo ruožtu ketvirtadienį pranešė, kad rekordinė šaliai 41,7 laipsnių kaitra buvo išmatuota Nyderlandų rytiniame Deleno mieste. Ši diena buvo dar karštesnė už trečiadienį, kai buvo užfiksuotas 38,9 laipsnių oro temperatūra ir buvo nustatytas naujas kaitros rekordas, laikęsis nuo 1944 metų, kai termometrai parodė 38,6 laipsnio.

Tuo metu Pancūzijos sostinėje buvo įveiktas ilgiau kaip septynis dešimtmečius gyvavęs karščių rekordas: ketvirtadienį termometro stulpelis Paryžiuje pakilo iki 41 °C, pranešė valstybinė orų tarnyba.

Rekordinė temperatūra buvo užfiksuota pietiniame Monsuri rajone, nurodė tarnyba „Meteo-France“. Ankstesnė aukščiausia temperatūra (40.4 laipsnio) Paryžiuje buvo išmatuota 1947 metų liepą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite