Angle down Atgal

NATO karinio komiteto pirmininkas: „Mes esame stipresni ir saugesni ten, kur stovime kartu“

Rugsėjo 25 d. į Lietuvą oficialiu vizitu lankosi NATO karinio komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas, seras Stuartas Williamas Peachas (Stuart William Peach).

Vizito metu jis susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu ir kitais Lietuvos kariuomenės atstovais. NATO karinio komiteto pirmininkas taip pat aplankė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje, išklausė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo pranešimų apie saugumo situaciją regione.

„Geopolitinė situacija Europoje išlieka įtempta. Darome tai kas mums pavesta ir keičiame ką galime pakeisti. Lietuva turi būti pasirengusi ir stipri, kad galėtų prisidėti savo ir prie NATO rytinio sparno gynybos. Siekiame būti tarp stiprių NATO grandinės dalių, todėl į gynybos sektorių investuojame 2 procentus nuo BVP," – spaudos konferencijoje kalbėjo generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

NATO karinio komiteto pirmininkas dėkojo už aktyvų Lietuvos dalyvavimą NATO Aljanso operacijose, kovoje su COVID-19 virusu, priimant NATO pajėgas Lietuvoje. Ypatingą dėmesį jis atkreipė į Lietuvos vadovavimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei (SNMCMG1). Grupei nuo šių metų birželio mėnesio iki  metų pabaigos vadovauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas su štabo ir aprūpinimo laivu „Jotvingis".

„Pandemija kai kurias įtampas susijusias su saugumu aplink pasaulį tik pastiprino ir paryškino. Mes matėme Rusiją, kuri kvietė NATO nutraukti kai kurias savo veiklas, tačiau pati savo veiksmų nenutraukė. Mes matėme valstybinius ir nevalstybinius veikėjus, kurie skleidė dezinformaciją ir propagandą, kuri buvo nukreipta į NATO ir mūsų žmones. Todėl su šiomis melagingomis istorijomis mes kovojame faktais," – kalbėjo oro pajėgų maršalas, seras Stuartas Williamas Peachas.

„Mes esame stipresni ir augesni ten, kur stovime kartu," baigdamas kalbą sakė NATO karinio komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas, seras Stuartas Williamas Peachas. Jis akcentavo žiniasklaidos rolę priešinantis dezinformacijos sklaidai ir tikslios informacijos sklaidos į viešumą užtikrinimą.

NATO karinio komiteto pirmininkas yra vyriausias NATO Generalinio sekretoriaus karinis patarėjas, kuris konsensusu paremtus 30-ies NATO kariuomenių vadų patarimus perduoda politinius sprendimus priimančioms NATO struktūroms. Jis vadovauja NATO kariniam komitetui ir atstovauja jį viešoje erdvėje. Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas, seras Stuartas Williamas Peachas komitetui vadovauja nuo 2018 m. birželio 18 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite