Angle down Atgal

Vaistų kontrolės tarnyba tikrins Lietuvos rinkai tiekiamų COVID-19 vakcinų platinimo grandinę

Trečiadienį gavus informacijos, kad sausio 12-ąją galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į du koordinuojančius centrus ir laikinai sustabdžius skiepijimą šios siuntos vakcina, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) savo iniciatyva pradeda visos logistikos grandinės nuo vakcinų atgabenimo į Lietuvą iki jų pristatymo į vakcinavimo vietas tyrimą.

„Atsižvelgiant į pasirodžiusią informaciją apie vakcinų transportavimo problemas, tarnyba priėmė sprendimą inicijuoti šiuo metu Lietuvos rinkai tiekiamų COVID-19 vakcinų – kompanijų „BioNT- ech“ ir Pfizer“ bei „Moderna“ – platinimo grandinės patikrinimus“, – teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

Anot jo, tarnybos specialistai aiškinsis, ar yra laikomasi visų reikalavimų, kuriuos nustatė vakcinų gamintojai. G. Andrulionis atkreipė dėmesį, kad „BioNtech“ ir Pfizer“ vakcina – ypatinga. Ją į gydymo įstaigas reikia pervežti itin skubiai, per tam tiktą terminą, ir laikant itin žemoje temperatūroje (nuo -60 iki -90 laipsnių šalčio). Atitirpinus vakciną reikia praskiesti ir vartoti nedelsiant, kad nesuirtų jos veiklioji medžiaga. Vakcinų gabenimo paslaugą teikiančios įmonės privalo turėti specialią šaldymo įrangą, o personalas – būti apmokytas.

Kaip nurodoma VVKT pranešime, planuojama patikrinti, ar tinkamos vakcinų laikymo iki skiepijimo sąlygos užtikrinamos ir vakcinavimą atliekančiose įstaigose.

Anot VVKT vadovo, tyrimo rezultatų tikimasi artimiausiu metu. 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite