Angle down Atgal

Vaistų kontrolės tarnyba skeptiškai vertina galimybę vėlinti skiepijimą „Pfizer“ vakcina

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) skeptiškai vertina galimybę vėlinti skiepijimą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina.

Kaip BNS antradienį informavo tarnybos atstovė Aistė Tautvydienė, toks vakcinos vartojimas būtų netinkamas.

„Esant pandemijai, galimi įvairūs pandemijos valdymo sprendimai. Tačiau toks vakcinos vartojimas būtų ne pagal preparato charakteristikų santrauką“, – atsakyme BNS teigė VVKT atstovė.

Pasak A. Tautvydienės, preparato charakteristikų santraukoje nurodoma: „Praskiedus, „Comirnaty“ leidžiama į raumenis 2 dozių (po 0,3 ml) kursu. Antrąją dozę rekomenduojama leisti praėjus 3 savaitėms po pirmosios dozės suleidimo.“

Siekiant paskiepyti nuo koronaviruso kuo daugiau žmonių nors viena doze, premjerė Ingrida Šimonytė antradienį LRT radijui pareiškė, kad šiuo metu svarstoma revakcinaciją „Pfizer“ vakcinos antrąja doze atidėti, darant ilgesnę pertrauką tarp skiepų.

Šiuo metu „Pfizer“ ir „Biontech“ gamintojo „Comirnaty“ vakcinos antroji dozė suleidžiama praėjus trims savaitėms po pirmojo skiepo.

Premjerė teigė, kad dėl pertraukos tarp dviejų vakcinos dozių ilginimo reikia tartis su ekspertais, tačiau kitose šalyse svarstoma, kad antroji vakcinos dozė galėtų būti skiriama po aštuonių savaičių. 

Vėliau Seime žurnalistams I. Šimonytė patikslino, kad pirmuoju skiepu jau paskiepyti žmonės antrojo sulauks, kaip ir nurodyta. Ilgiau antrosios vakcinos lauktų naujai skiepijami asmenys.

Dėl revakcinacijos „Pfizer“ nukėlimo dar diskutuos ekspertai 

Dėl revakcinacijos antrąja „Pfizer“ ir „Biontech“ vakcinos nuo COVID-19 doze termino nukėlimo jokių sprendimų nėra, dėl to dar diskutuos buriama ekspertų darbo grupė, teigia sveikatos apsaugos ministro patarėja 

„Visi šie klausimai kyla ir mums, todėl buriama ekspertų grupė, kurioje dalyvaus imunologai, medikai ir kiti ekspertai, būtent kurie ir apsispręs, ar galima ilginti terminą. Nes gamintojas šiuo metu nurodo revakcinaciją po 21-28 dienų“, – BNS sakė ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai, paklausta, kiek galėtų būti ilginamas periodas tarp dviejų vakcinų.

Anot jos, taip pat kyla klausimas, kas prisiimtų atsakomybę dėl galimo žalos atlyginimo skiepijant ne pagal gamintojo nurodytą schemą, nes gamintojas šiuo atveju atsakomybės nebeprisiimtų.

„Sprendimą priimsime, bet pirmiausia reikia, kad šios srities ekspertai įvertintu realias galimybes tai daryti. Grupė buriama, o kada ji pateiks atsakymus – tikriausiai reikia ir patiems grupės dalyviams išanalizuoti įvairius informacijos šaltinius. Tikimės, kad greitu laiku, bet kada tiksliai – sunku pasakyti“, – tvirtino A. Šuksta.

Anot jos, šiuo metu Lietuvoje vadovaujamasi „Pfizer“ rekomendacija ir antrasis skiepas taikomas po 3-4 savaičių priklausomai nuo konkretaus vakcinų pristatymo grafiko.

Apie galimą revakcinacijos ankstinimą antradienį kalbėjusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad dėl konkretaus termino bus laukiama ekspertų nuomonės, nors kitose šalyse svarstoma, jog antroji vakcinos dozė galėtų būti skiriama po aštuonių savaičių.

Vėliau Seime žurnalistams I. Šimonytė patikslino, kad pirmuoju skiepu jau paskiepyti žmonės antrojo sulauks, kaip ir nurodyta. Ilgiau antrosios vakcinos lauktų naujai skiepijami asmenys.

„Kiekviena valstybė gali priimti savarankišką sprendimą, bet iš to, kaip ir minėjau, kyla pasekmės. Todėl priimant sprendimą reikia įvertinti ir visas rizikas, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad to negalima daryti“, – teigė A. Šuksta.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) antradienį pranešė skeptiškai vertinanti galimybę vėlinti skiepijimą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina. 

Skiepyti nuo koronaviruso Lietuvoje pradėta praėjusių metų gruodžio pabaigoje.

Šiuo metu pirma doze vakcinuota beveik 18 proc., abiem dozėmis paskiepyta beveik 7 proc. gyventojų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite