Angle down Atgal

Vairuotojo girtumo netikrinusiam Druskininkų policininkui skirta bauda

Kauno apygardos teismas praėjusią savaitę dėl piktnaudžiavimo tarnyba skyrė 10 tūkst. eurų baudą buvusiam Alytaus apskrities policininkui, kuris nepatikrino akivaizdžiai neblaivaus vairavusio pažįstamo vyro girtumo. 

Kaip pranešė Kauno apygardos prokuratūra, buvusiam pareigūnui taip pat uždrausta pusketvirtų metų dirbti policijos sistemoje. 

Bylos duomenimis, Druskininkų policijoje dirbęs pareigūnas kartu su kolega 2018-ųjų lapkritį Druskininkuose sustabdė patikrinti automobilį „Mercedes Benz“ ir nuėjo prie jo. 

Vėliau nustatyta, kad automobilį vairavo akivaizdžiai neblaivus tuometinio pareigūno pažįstamas, tačiau patrulis po kelių minučių grįžo pas kolegą ir pranešė jokių pažeidimų nenustatęs. Pareigūnai tuomet paliko automobilį su vairuotoju ir išvyko. 

Teismas nustatė, kad buvęs pareigūnas veikė priešingai tarnybos interesams ir tyčia netikrino eisme dalyvavusio neblaivaus pažįstamo vairuotojo girtumo. 

„Vyras taip pat nesiėmė priemonių pažįstamą nušalinti nuo vairavimo ir pradėti administracinio nusižengimo ar nusikaltimo tyrimo, leido šiam asmeniui toliau dalyvauti eisme. Tokiu būdu nuteistasis sudarė sąlygas teisės pažeidėjui išvengti teisinės atsakomybės už padarytą teisės pažeidimą, išvengti jam valstybės prievartos taikymo, užkirto kelią teisės pažeidimui išaiškinti ir teisingumo įvykdymui“, – rašoma prokuratūros pranešime. 

Pasak prokuratūros, tokiu būdu buvęs pareigūnas padarė didelę neturtinę žalą policijos autoritetui ir Lietuvos valstybei. Šiuo metu jis yra atleistas iš tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo. 

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek bylą nagrinėjant teisme vyras kaltės nepripažino. 

Ikiteisminiam tyrimui šioje byloje vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, jį atliko Alytaus apskrities policijos pareigūnai. 

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite