Angle down Atgal

Vaikų vasaros užimtumo veiklos įsibėgėja

„Jau ne pirmus metus vykstančios vaikų vasaros užimtumo veiklos sulaukia didelio tėvelių ir jų atžalų susidomėjimo. Nors pastarieji įvykiai pakoregavo įprastą mūsų visų gyvenimo ritmą, tačiau atsisakyti nemokamų vasaros veiklų mūsų jaunimui tiesiog negalėjome. Matome ir jaučiame, kad tokios veiklos ir toks užimtumas yra reikalingas ir svarbus. Šiandien aplankyta vasaros stovykla „Aš – super herojus“ ir joje dalyvaujantys vaikai tik patvirtino tokių veiklų reikalingumą ir naudą“, – sako savivaldybės mero patarėja, vaikų vasaros užimtumo veiklų iniciatorė Agnė Pavelčikienė.

Šiais metais įstaigos, organizacijos ir laisvieji mokytojai siūlo beveik 30 įvairių sričių užimtumo programų. Vos tik paskelbus registracijos pradžią tėveliai suskubo registruoti vaikus į įvairias nemokamas vasaros užimtumo veiklas. Kai kurios veiklos sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad negalėjo priimti visų norinčiųjų.

Pasak A. Pavelčikienės lyginant su praėjusiais metais, šiemet įstaigų siūlomos programos sulaukė dar daugiau dėmesio. 2019-aisiais į vasaros veiklas įsitraukė apie 1000 vaikų, o šiais metais planuojama, jog nemokamomis vaikų vasaros užimtumo veiklomis pasinaudos apie 1300 vaikų nuo 7 iki 18 metų.

Šiemet ypač populiari buvo Marijampolės moksleivių kūrybos centro organizuota „Genčių stovykla“, kurioje socialinius, bendradarbiavimo, kūrybiškumo ir bendruomeniškumo įgūdžius ugdė daugiau nei 240 vaikų. Mažieji aktyviai poilsiavo gamtoje, vykdė komandines užduotis pareikalavusias darnaus tarpusavio sutarimo.

Marijampolės sporto centras jauniesiems marijampoliečiams šią vasarą siūlo penkias aktyvias fizines veiklas. Didelio susidomėjimo sulaukė „Individualių įgūdžių stovykla 2020“, kurioje užsiregistravo daugiau nei pusšimtis vaikų.

Šiomis dienomis Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre vyksta stovykla „Nauji patyrimai“. Čia šiuolaikinių technologijų galimybes aiškinasi ir edukacinėse, kūrybinėse veiklose dalyvauja 8-12 metų marijampoliečiai.

Kiekvieną vasarą lankytojų gausa pasižymi ir Gintaro poilsiavietė, esanti netoli Jurgežerių ežero. Šiais metais Savivaldybė dalinai apmokėjo 100 Marijampolės savivaldybėje gyvenančių mokinių vasaros poilsį šioje poilsiavietėje. Prioritetas buvo skirtas vaikams iš socialinę atskirtį turinčių šeimų, daugiavaikių šeimų ir gabiems mokiniams.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite