Angle down Atgal

Vaikų užimtumo stovykla „Draugystė“ – tiltas tarp Varėnos ir Ščiučino menų mokyklų

Po rekonstrukcijos naujai duris atvėrusioje Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje 17 – 21 dienomis įvyko projekto „Pažeidžiamų vaikų socialinė įtrauktis per meną Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose“ („Atrask mane“) stovykla „Draugystė“. Joje dalyvavo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, Varėnos moksleivių kūrybos centro, Varėnos švietimo centro, Vaikų dienos centro „Versmė“ atstovai bei kiti Varėnos rajono vaikai – iš viso po penkiolika mokytojų ir pedagoginių darbuotojų bei trisdešimt vaikų.

Šios stovyklos tikslas – didinti jaunimo su specialiaisiais ugdymosi poreikiais ar jaunimo iš socialinės rizikos šeimų įsitraukimą į neformaliojo švietimo veiklas, susijusias su menu, sudaryti sąlygas šio jaunimo aktyvesniam dalyvavimui socialiniame gyvenime.

Jos metu Varėnos jaunimas galėjo išbandyti keletą skirtingų meno rūšių – piešimą, muzikavimą, keramiką. Tuo pačiu metu projekto stovykla buvo įgyvendinta ir  Ščiučino meno mokykloje.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė Renata Bakulienė pažymi, jog tai puikus socialinis projektas, o ši stovykla visiems – ir vaikams, ir mokytojams – paliko pačius geriausius įspūdžius. Vaikai noriai įsijungė į veiklas. Kiekviena stovyklos diena turėjo savo temą: „Kas aš?“, „Aš ir tu“, „Aš ir mes“, kurios metu vaikai su dideliu entuziazmu kūrė dovaną draugui. Vaikai išbandė skirtingus meno užsiėmimus, stovykla taip pat suteikė galimybę vaikams užmegzti tarpusavio ryšius. „Vaikai dirbo trijose grupėse ir išbandė visas veiklas. Stovykla įrodė, kad veikla gali būti labai prasminga. Kai užsiimi meno terapija, vaikai atsiveria, bendrauja, juose gimsta maži kūrėjai ir jie padaro daug gražių dalykų. Įstaigų pedagogai joje dirbo labai kolektyviškai, vieni iš kitų sėmėsi patirties, atsirado didesnis bendradarbiavimas. Stovyklos veiklose buvo naudojami meno terapijos metodai, kurių mokytojai išmoko prieš tai projekto organizuotuose meno terapijos mokymuose“, – sako direktorė R. Bakulienė.

Stovyklos uždarymo dieną buvo eksponuojama vaikų darbų paroda, atliktos muzikinės – ritminės improvizacijos, draugams iš Baltarusijos padovanota virtuali dovana – įrašyta ir elektroniniu būdu išsiųsta dalyvių atlikta baltarusių liaudies daina „Sauka ir Griška“. Visi stovykloje dalyvavę vaikai gavo atminimo dovanėles.

Planuojama, jog nuo 2021 m. rugsėjo 1 dienos Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje ir Moksleivių kūrybos centre startuos projekto eigoje naujai sukurta  programa.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą kartu su partneriu iš Baltarusijos – Ščiučino miestu. Įgyvendinant projektą buvo siekiama didinti jaunimo su specialiaisiais ugdymosi poreikiais ir jaunimo iš socialinės rizikos šeimų įsitraukimą į neformaliojo švietimo veiklas, susijusias su menu, ir didinti jų aktyvumą socialiniame gyvenime. Projekto partneriai parengė ir įgyvendino neformaliojo švietimo programą, kuri skirta tikslinės grupės jaunuoliams įtraukti į J. Čiurlionytės menų mokyklos, Moksleivių kūrybos centro bei Ščiučino meno mokyklos veiklas.

Bendra projekto vertė – 1 436 413,00 Eur. Europos Sąjunga finansuoja 90 proc. projekto vertės – 1 292 771,70 Eur.

Rūta Averkienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite